Ziraat Mühendislerinden Yedi Bin Beşyüz Kontenjan Talebi

Toprak ve suyun korunması, tarımsal ürünlerin işlenmesi ile ilgili tarımsal sorunlara çözümler üreten ziraat mühendisleri çözüm üretirken mühendislik teknolojisinden ve biyoloji biliminden faydalanırlar. Bu çok önemli görevi icra eden ziraat mühendislerinden atama bekleyenler şu sıralar Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan gelecek haberi beklemekte.

Ziraat Mühendislerinden Yedi Bin Beşyüz Kontenjan Talebi

Atanmak isteyen ve atama bekleyen Ziraat Mühendisleri sosyal medya hesaplarından YediBinBeşyüz ZiraatMüh hashtagı ile başta Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli olmak üzere diğer yetkililere seslerini duyurmaya çalışıyorlar. Talepleri ise sadece 7500 kontenjan. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirlinin yapması gereken en kısa sürede beklenen ilanı açıklamak ve ziraat mühendislerinin içini rahatlatmak. Kısacası ziraat mühendislerinin gözü kulağı Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirliden gelecek müjdeli haberde. Çünkü ziraat mühendisleri vatanımızın her köşesinde göreve hazır ve artık çabalarının karşılığını almak istiyor.

Atama bekleyen ve atanamayan ziraat mühendisleri, twitterdan seslerini duyururken; ziraat mühendisleri olarak gelecek kaygısıyla başladık 2021e acaba ne zaman alım olacak ve kaç kişi alınacak? Biz de Bakanlığımızdan sistemli atama istiyoruz. Bizler hayallerimizi, amaçlarımızı, fikirlerimizi gerçekleştirecek fırsatlar istiyoruz. Ziraat Mühendisleri görevini yapmaya hazır Sayın Bakanım. Tarımın iyi yerlere gelebilmesi bugünün ve gelecek kuşakların haklarına sahip çıkmaktır Bakanım. Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı için net bir sayı ve tarih vereceğiniz günü bekliyoruz. diyorlar.

Kaynak: AjansKamu
Yorumlar (0)
açık
Günün Anketi Tümü
20 Bin öğretmen atamasını yeterli buluyor musunuz?
20 Bin öğretmen atamasını yeterli buluyor musunuz?
Namaz Vakti 26 Şubat 2021
İmsak 06:13
Güneş 07:38
Öğle 13:22
İkindi 16:25
Akşam 18:57
Yatsı 20:16