Acil durum ve afet yönetimi ön lisans mezunları kadro istiyor

Ajans Kamu adresimize mesaj atan Acil durum ve afet yönetimi önlisans mezunları kadro istiyor.

Kamu 22.01.2021, 00:15
Acil durum ve afet yönetimi ön lisans mezunları kadro istiyor

Acil durum ve afet yönetimi önlisans mezunlarının taleplerini aynen aktarıyoruz;

ADAYLARIN SESINI DUYUN

Acil durum ve afet yönetimi önlisans mezunları kadro istiyor. Türkiye sahip olduğu tektonik sismik topografik ve iklimler yapısı gereği doğal afetlerle sıklıkla karşı karşıya kalan bir ülke. Sel çığ heyelan yangın ama en önemlisi deprem riski taşıyan coğrafi bir bölgedir. Büyük can kaybına ve geniş çaplı hasara neden olan depremler ülkemizde afet yönetimi konusunun tekrar gözden geçirilme zorunluluğu acı bir şekilde ortaya koymuştur.

2020 yılında deprem yangın çığ ve pandemi yaşandı Aday teknikerleri doğal afetler konusunda gerekli eğitimi aldı. 2021 Afet Eğitimi Yılı ilan eden AFAD BAŞKANLIĞI acil durum ve afet yönetimi önlisans bölümüne 5 kontenjan verildi. Bizim tek isteğimiz Afad başkanlığına bütçe ayrılması. Afada ayrılan bütçe çok az olduğu için binlerce mezunumuz kadro bekliyor.

Afad basta olmak üzere devlet ve üniversite hastaneleri itfaiye teşkilatları belediyeler gibi birçok kamu kurumları personel istihdamında Aday mezunlarına öncelik vermelidir. 2014 yılından bu yana atama bekliyoruz 81 il de bulunan Afad il müdürleri de bu konuda şikayetçi personel eksikliğini dile getiriyor. Gerek Afad gerekse Sağlık bakanlığı artık zamanı gelmedi mi? İçişlerine bakanlığına bağlı 12.000 bin mezunu olan Acil durum ve afet yönetimi önlisans mezunlarının sesini duyun.

Acil durum ve afet yönetimi önlisans mezunları 4000 bin kadro bekliyor

AJANS KAMUYU TWİTTERDAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (1)
Aylin 1 ay önce
Yaşadığımız dönem düşünülürse özellikle böyle bir zamanda bu bölüme duyulan ihtiyacın görülmemesi çok mantıksız. Insanlar eğitim gördükleri alanda faydalı olmak istiyorlar. Umarım adalet yerini bulur.
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
20 Bin öğretmen atamasını yeterli buluyor musunuz?
20 Bin öğretmen atamasını yeterli buluyor musunuz?
Namaz Vakti 02 Mart 2021
İmsak 06:06
Güneş 07:30
Öğle 13:21
İkindi 16:29
Akşam 19:03
Yatsı 20:22