Binali Yıldırım Cumhurbaşkanı yardımcısı mı olacak?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde ortaya çıkan sonuç, AK Parti açısından yeni bir dönemin başlangıcına da sebep olacak. Kaynak: Binali Yıldırım Cumhurbaşkanı yardımcısı mı olacak?

Kamuajans 26.06.2019, 00:01 26.06.2019, 00:01
Binali Yıldırım Cumhurbaşkanı yardımcısı mı olacak?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde ortaya çıkan sonuç, AK Parti açısından yeni bir dönemin başlangıcına da sebep olacak. İstanbul il ve ilçe yönetimi, kabine ve birçok alanda değişiklikler bekleniyor.

Yeni İsimlerle yola devam edilmesi bekleniyor. Kulislerde Binali Yıldırımm cumhurbaşkanı yardımcılığına getirileceği söyleniyor.

Kabineden, parti yönetimine kadar, İstanbul il yönetimi ve ilçe yönetimlerine kadar birçok alanda radikal değişiklikler beklenirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tüm seçenekleri masaya yatırıp, hızla ülke gündemine dönülmesini hedefliyor.

24 Haziran seçimlerinin bile geniş bir analize tabii tutulmadığı AK Parti de, önümüzdeki 4 yıllık seçimsiz dönem hem partinin ve hem de ülkenin geleceği açısından fırsat olarak değerlendiriliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğanm önünde parti ve hükümet açısından üç önemli başlık bulunuyor. Bu kapsamda, erken seçimin söz konusu olmayacağı, Cumhur İttifakının sürmesi, kabine ve partide geniş çaplı revizyonların gündeme gelmesi ve ekonominin düzelmesi için seferber olunması gibi başlıklarda süratle bir değerlendirme sürecine girilecek.

Maksat fatura kesmek değil

AK Partide ilk aşamada Gerçekçi bir seçim muhasebesi yapılacak. AK Parti kaynaklarına göre, hedef Birilerine fatura kesmek olmayacak, ama nerede hata yapılmışsa ve bu hatanın sorumluluğu kimde ise gereği yapılacak. AK Parti içinde bu konuda,

Gerekirse parti yönetiminden, kabineye kadar, İstanbul il yönetiminden, üye yönetimlerine kadar kimin sorumluluğu bir revizyona gidilebilir. Bu süreç 31 Marttan sonra başladı zaten. Değişim süreci şimdi İstanbulla birlikte yeni bir boyut kazanacak

değerlendirmesi yapılıyor. Kabinede yapılacak revizyonla birlikte Teknokrat isimlerin yerine vatandaşta karşılığı olan isimlerle yola devam edileceği belirtiliyor.

Binali Yıldırım nasıl bir pozisyon alacak?

Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlunun haberine göre; seçimi kaybeden Binali Yıldırımın bu süreçte nasıl bir pozisyon alacağı henüz net değil. Ancak, kulislerde kabinede görev verileceği veya Cumhurbaşkanı yardımcılığı makamına getirebileceği belirtilen Yıldırımın, Herhangi bir görev istemeyebileceği yorumu da yapılıyor.

Türkiye

 

Yorumlar (0)
banner51
27°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Namaz Vakti 03 Ağustos 2020
İmsak 04:12
Güneş 05:55
Öğle 13:15
İkindi 17:09
Akşam 20:26
Yatsı 22:01