Flaş Gelişme Yönetici Atama Yönetmeliği Değişiyor

MEB'in Yönetici atama takvimini niçin ertelendiğinin perde arkasını açıklıyoruz. detaylar Ajanskamu özel haberimizde.

Kamuajans 29.05.2019, 23:30 29.05.2019, 23:30
Flaş Gelişme Yönetici Atama Yönetmeliği Değişiyor

Ajanskamu-Özel Haber- MEBin Yönetici atama takvimini niçin ertelendiğinin perde arkasını yazıyoruz. İşte detaylar.

Milli Eğitim Bakanlığının Yöneticiliğe yeniden ve ilk defa atama takvimi ilk açıklandığındna bu yana 3. kez değişti ve uzatıldı. 

Bu hafta yöneticiliğe ek1 ile yeniden görevlendirme başvuru sonuçları açıklanacak diye beklerken bir anda sürpriz bir şekilde takvimin uzatıldığı kamuoyuna yansıdı.

Herkes ilk anda İstanbul Seçimlerinden sonraya bırakıldığını düşündü ancak konu öyle değildi. 

MEB Yönetici atama yönetmeliğini değiştirme kararı aldı. Çünkü 4 yılını dolduran birçok müdür ve müdür yardımcısı kendi okullarında kalmak istemesine rağmen ek -1 puanı yüksek olan bir çok kişi hali hazırdaki mevcut müdür ve müdür yardımcılarının birçoğunu yerinden ediyordu.

Kurumsal gelişim ve etkileşime de zarar verebilecek bu durum bir çok yerde huzursuzluklara da mahal verebileceği düşünülerek bu konudaki rahatsızlıklar gündeme getirildi. 

Özellikle birçok ilin milletvekili tarafından konu Cumhurbaşkanı Erdoğanın Ak partili  Milletvekillerine geçtiğimiz hafta Ak Parti Genel Mekezinde verdiği iftarda gündeme geldi. Konu Cumhurbaşkanı Erdoğana iletildi. Cumhurbaşkanı Erdoğanın talimatıyla bir mağduriyet oluşmaması ve kurumlarda huzurun bozulmaması için bizzat Milli Eğitim Bakanına  çalışma yapılması talimatı verildi. 

Bu nedenle MEB yeni bir çalışma yapacak ve yönetici atma yönetmeliğinde yapılacak değişiklikle Yöneticiliğe yapılacak ek-1 ile yeniden görevlendirmelerde kurumlarında 4 yılını dolduran müdür ve müdür yardımcılarına öncelik hakkı verilecek. 

Konunun enine boyuna değerlendirilip Bakanlık bürokratlarınca bir çalışma yapılması bekleniyor.

Dolayısıyla Yönetici Görevlendirme Yönetmeliğinde kısa süre içersinde kesin bir değişiklik yapılacağını ifade edebiliriz. 

Ajanskamu/Özel haber

www.ajanskamu.net 

 

 

 

Yorumlar (26)
fuzuli karadayı 1 yıl önce
kıymetli site yöneticileri bu haberin kaynağını da açıklarsanız çok mutlu oluruz.çünkü bu mükemmel bir haber, eğer bu doğruysa size çok dua edecem
Adana 01 1 yıl önce
Sayın site yöneticileri yorumları neden yayınlamıyorsunuz?
Maarif 1 yıl önce
Yalan haber yapmayın ltf işiniz gücünüz ortalığı bulandırmak
Yusufgul 1 yıl önce
Insallah
Adana 01 1 yıl önce
kurumu ve çevresini iyi tanıyan, kurum kültürünü oturtmuş, huzur ve düzeni sağlamış, yerel iletişimi güçlü idareciler ve öğretmenleri ile okullardaki istikrarı bozmamak gerekir. bu süreçte yönetici atama iptal edilip görev süreleri uzamalı.
osmanlı 1 yıl önce
evet maelesef tam okula alıştık çevreyi,velileri,personelleri iyi tanıdık derken 4 yılımızı doldu..benden daha yaşlı veya kıdemli idareciler okulumu tercih etti ve ben başka bir okula gideceğim..o zaman 4 yılda okulu tam tanıyacağım başka biri gelir bu okuldan başka bir okula yani...4+4 kesinlik öncelik tanınmalı aksi takdirde genel olarak 8 yıl kimse bir okulda görev yapamıyacak..bu da çeşitli sorunları bareberinde getirir..
ali 1 yıl önce
Böyle haber yaparak neyi amaçlıyorsunuz. Her şey bitmiş şimdimi aklınıza geldi.Ayıp.Bu ülkenin kurumlarını lütfen yıpratmayalım. Herkes sonuçları bekliyor siz asparagas haber yapıyorsunuz.
Adana 01 1 yıl önce
peki aynı kurumda 8 yılını dolduranlar ne olacak. 4 yılını dolduranlara her türlü avantaj var. 8 yılını dolduranlara da boş eğitim kurumlarında öncelik tanınması lazım.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner51
banner49
15°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Taşerondan Kadroya Geçen İşçiler Ne Zaman Toplu Sözleşmeye Dahil Edilmeli?
Taşerondan Kadroya Geçen İşçiler Ne Zaman Toplu Sözleşmeye Dahil Edilmeli?
Namaz Vakti 03 Haziran 2020
İmsak 03:31
Güneş 05:27
Öğle 13:07
İkindi 17:06
Akşam 20:38
Yatsı 22:25