O Okul Müdürü Görevden Alındı

Kadınları aşağıladığı için açığa alınan okul müdürü ‘öğretmen’ olarak göreve döndü!

Kamu Ajans 06.12.2019, 20:29 06.12.2019, 20:29
O Okul Müdürü Görevden Alındı

İzmir’in Karaburun İlçesinde sosyal medya hesabında Necip Fazıl Kısakürek’e ait olduğu iddia edilen, “Örtüsüz kadın perdesiz eve benzer. Perdesiz ev ya satılıktır ya da kiralık” ifadelerinin yer aldığı paylaşım yapantığı için açığa alınan ilköğretim okulu müdürü Şahin Özdemir"e kınama cezası verildi. Özdemir öğretmen olarak göreve geri döndü.

İzmir’in Karaburun İlçesinde ilköğretim okulu müdürü Şahin Özdemir, sosyal medya hesabında Necip Fazıl Kısakürek’e ait olduğu iddia edilen, “Örtüsüz kadın perdesiz eve benzer. Perdesiz ev ya satılıktır ya da kiralık” ifadelerinin yer aldığı paylaşım yapmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan soruşturma sonrası, ‘kınama’cezası verildi ve okul yöneticisi görevinden alındı. Düz öğretmen olan Özdemir’in başka bir ilçe dışına öğretmen olarak atandığı belirlendi. CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, “Kirli düşüncelere sahip bir şahıs, ‘öğretmen’ sıfatıyla bir yerlerde çocuklarımıza ‘eğitim’ vermeye devam ediyor!” diyerek tepki gösterdi.


Kamuoyunda büyük tepki gören olayı TBMM gündemine taşıyan CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından yanıtlanması istemiyle yazılı soru önergesi verdi. Bakanlık tarafından gelen yanıtta, okul müdürü Şahin Özdemir’in açığa alındığı, idari yönden disiplin cezası olarak ‘kınama’ ve okul yöneticiliği görevinin üzerinden alınarak ilçe dışında bir kuruma öğretmen olarak atamasının yapıldığı belirtildi.


‘DEĞİŞTİRİLMESİ GEREKEN ZİHNİYET TAM OLARAK BU!’

Şahin Özdemir’in öğretmen olarak görevlendirilmesine tepki gösteren CHP milletvekili Murat Bakan, “Kirli düşüncelere sahip bir şahıs, ‘öğretmen’ sıfatıyla bir yerlerde çocuklarımıza ‘eğitim’ vermeye devam ediyor! Her gün bir kadının erkekler tarafından katledildiği günlerden geçiyoruz. Kadınlar ‘yaşam hakkı’ mücadelesi veriyor. Çocuklarımızı bu kirli zihniyetten korumak ve uzak tutmak ise bu mücadelenin bir parçasıdır. Daha üç gün önce Adalet Bakanı Abdülhamit Gül kadın cinayetleriyle ilgili konuşurken ‘herkesin başını iki elinin arasına alıp düşünmesi gerekmektedir’ dedi. Bizler, her kadın cinayetinden sonra ‘artık bu son olsun, bir kadın daha eksilmesin’ diye, ‘önce zihniyet değişmeli’ diye bağırıyoruz. Başımızı iki elimizin arasına alıp düşünmekle olmuyor, değiştirmemiz gereken zihniyet tam olarak bu! Düşünmeye vakit yok, acilen harekete geçilmeli!”

Yorumlar (0)
banner51
23°
açık
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 25 Eylül 2020
İmsak 05:23
Güneş 06:48
Öğle 13:01
İkindi 16:23
Akşam 19:04
Yatsı 20:23