Türk Eğitim-Sen'den MEB'e 'Öz Değerlendirme' Konulu Başvuru

Türk Eğitim-Sen, resmi internet sitesinde yayınladığı duyuruda, öz değerlendirme formunun doldurulmasında yaşanan sorunların giderilmesini istedi.

Kamu Ajans 04.07.2019, 22:22 04.07.2019, 22:22
Türk Eğitim-Sen'den MEB'e 'Öz Değerlendirme' Konulu Başvuru

Türk Eğitim-Sen tarafından yapılan açıklamada, öz değerlendirme formunun doldurulmasında yaşanan sorunların giderilmesi talep edildi. MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Müdürlüğü tarafından yayınlanan “Mesleki ve Teknik Eğitim Kurumları Kalite Güvencesi Öz Değerlendirme Uygulama Rehberi” kapsamında mesleki ve teknik eğitim kurumlarında öz değerlendirme faaliyetlerinin yürütüldüğü belirtilen açıklamada, bu faaliyet kapsamında mesleki ve teknik eğitim kurumlarında görev yapmakta olan öğretmenlerden öz değerlendirme formlarının doldurulmasının istendiği hatırlatıldı.

Fakat öğretmenler tarafından büyük bir emek verilerek doldurulan öz değerlendirme formlarının somut bir gerekçe gösterilmeksizin onaylanmadığı ve tekrar geri gönderildiği belirtildi. Türk Eğitim-Sen olarak mesleki ve teknik eğitim kurumlarında uygulanan söz konusu öz değerlendirme faaliyetlerinin daha etkin şekilde yürütülmesi ve öğretmenlerin öz değerlendirme formları doldururken mağduriyet yaşamamaları için formlarda bulunan soruların formatının tekrar gözden geçirilip düzenlenerek daha cevaplanabilir hale getirilmesi konusunda Milli Eğitim Bakanlığı"ndan talepte bulunulduğu bilgisi paylaşıldı.

 

Türk Eğitim-Sen tarafından Milli Eğitim Bakanlığı"na iletilen “Öz Değerlendirme” konulu yazı için tıklayınız...

 

Yorumlar (0)
banner51
25°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Namaz Vakti 09 Ağustos 2020
İmsak 04:19
Güneş 06:00
Öğle 13:15
İkindi 17:07
Akşam 20:20
Yatsı 21:53