3600 Ek Göstergeden Faydalanacak Diğer Meslek Grubu da Belirlendi

3600 ek göstergede ikinci meslek grubu belli oldu!

Kamudan Haber 17.12.2018, 12:40 17.12.2018, 12:40
3600 Ek Göstergeden Faydalanacak Diğer Meslek Grubu da Belirlendi

3600 ek göstergede ikinci meslek grubu belli oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan 3600 ek göstergenin öğretmenler için 2. yüz günlük planda verileceğini açıklamıştı.

POLİSLERE 3600 EK GÖSTERGE ÇALIŞMASI
MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem bugün Meclis"te basın toplantısı düzenledi. Öğretmenlerin 3600 ek gösterge ile çalıştırılması ve engelli öğetmenlerin tamamının kendi branşlarıda atanmasını beklediklerini dile getiren Erdem İçişleri Bakanlığınca polisler için 3600 ek göstergesinin verilmesi çalışmalarının yapıldığını da duyurdu.

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem:

- "Sözleşmeli öğretmenlerimizle ücretli öğretmenlerimiz arasındaki farkın kaldırılmasını, öğretmenlerimizin 3600 ek gösterge ile çalıştırılmasını ve engelli öğretmenlerimizin tamamının kendi branşlarında atanmasını bekliyoruz"
TBMM (AA) - MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, "Sözleşmeli öğretmenlerimizle ücretli öğretmenlerimiz arasındaki farkın kaldırılmasını, öğretmenlerimizin 3600 ek gösterge ile çalıştırılmasını ve engelli öğretmenlerimizin tamamının kendi branşlarında atanmasını bekliyoruz." dedi.

MECLİS"TE BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ
Erdem, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Türkiye"nin en önemli sorunlarından birinin öğretmen atamaları ve öğretmenler arasındaki unvan farkları olduğunu belirtti.

Mevcut öğretmen arzının öğretmen açığını karşılayabilmesine rağmen öğretmen açığının her geçen gün büyüdüğünü kaydeden Erdem, "Öğretmen istihdamında sorun yaşayan bölgelerde, sözleşmeli öğretmenlik ve geçici görevlendirme yolları ile geçici çözümler uygulanıyor. Güneydoğu başta olmak üzere Anadolu"nun birçok yerinde yaşanan istihdam sorununa kalıcı çözümler bulunması gerekir." diye konuştu.

ENGELLİ ÖĞRETMENLERİN TAMAMI KENDİ BRANŞINA ATANSIN
Sözleşmeli öğretmenlerin geleceğe dönük kaygılar yaşadığını ve bunun da mutsuzluğa neden olduğunu ifade eden Erdem, "Sözleşmeli öğretmenlerimizle ücretli öğretmenlerimiz arasındaki farkın kaldırılmasını, öğretmenlerimizin 3600 ek gösterge ile çalıştırılmasını ve engelli öğretmenlerimizin tamamının kendi branşlarında atanmasını bekliyoruz." şeklinde konuştu.


Erdem, Milli Eğitim Bakanlığına soru önergesi verdiğini ve engelli öğretmen atamalarının ocak ayında gerçekleşeceği bilgisinin kendisine aktarıldığını açıkladı.

POLİSLER İÇİN 3600 EK GÖSTERGE ÇALIŞMALARI YAPILIYOR
Ayrıca İçişleri Bakanlığınca polisler için 3600 ek göstergesinin verilmesi çalışmalarının yapıldığını duyuran Erdem, kadın özel hareket polisi alımlarına yönelik ise bakanlıktan söz aldıklarını ve ilk alımda kadınların mutlaka istihdam edileceğini sözlerine ekledi.

GÜNEŞ

Yorumlar (0)
banner51
18°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 28 Ekim 2020
İmsak 05:57
Güneş 07:22
Öğle 12:53
İkindi 15:45
Akşam 18:14
Yatsı 19:34