AK PARTİ'DEN YENİ EYT AÇIKLAMASI

AK Parti'de EYT gündem oldu!

Kamudan Haber 05.07.2019, 11:52 05.07.2019, 11:52
AK PARTİ'DEN YENİ EYT AÇIKLAMASI

AK Partide dünkü toplantıda EYT gündem oldu!

AK Partiden EYT ile ilgili yeni açıklama geldi! Dün toplantı yapıldı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün partisinin milletvekilleriyle bir araya geldi. 3.5 saat süren toplantı yapıldı.

SEÇİMDE EYT ETKİSİ
Toplantıda, Erdoğan, milletvekillerinin beklenti ve taleplerini dinledi. Toplantıda milletvekillerinin, Suriyeliler meselesi, ekonomide yaşananlar ve emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) konusunun İstanbul seçiminin kaybedilmesinde etkili olduğunu ifade ettikleri kaydedildi.

60 MİLLETVEKİLİ İLE KAHVALTIDA BULUŞTU
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün AK Parti Genel Merkezi’nde çeşitli illerden 60 AK Parti milletvekiliyle kahvaltıda buluştu. 3.5 saate yakın süren toplantıda milletvekillerinin beklenti ve taleplerini dinleyen Erdoğan, milletvekilleri ile toplantılarına devam edecek

2. TOPLANTI İSTANBUL MİLLETVEKİLLERİYLE
Milliyet gazetesinin haberine göre, ikinci toplantı yarın İstanbul’da İstanbul milletvekilleri ile yapılacak.


Edinilen bilgiye göre, toplantıda milletvekillerinin bir kısmı yeni hükümet sistemine dair değerlendirme ve görüşlerini dile getirdi.

Erdoğan da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi daha 1. yılını tamamladı. Eksiklikleri tabii ki vardır. Çalışmamızı yapıyoruz. Varsa eksikliklerimiz giderilecektir. Ama bilin ki bu sistem, parlamenter sistemden kat be kat iyi bir sistemdir. Türkiye’nin büyümesini bu sistem sağlayacaktır değerlendirmesi yaptı.

YENİ PARTİ VE BAKANLIKLAR
Bazı bakanlıkların ayrılması konusunun da gündeme geldiği toplantıda, Erdoğan’ın bakanlıkların ayrılmayacağı sinyalini verdiği kaydedildi.

Toplantıda Erdoğan’ın, AK Parti hareketini değerlendirirken, yeni parti çalışmalarına da göndermede bulunarak, Daha önce de ayrılan, kopanlar, yeni parti kuran arkadaşlarımız oldu ama kopanların hiçbiri başarılı olamadı. Biz, kuruluş ilkelerimize sahip çıkarak yolumuza devam edeceğiz sözleri ise dikkati çekti.

AK PARTİDEN YENİ EYT AÇIKLAMASI
Toplantıda milletvekillerinin, Suriyeliler meselesi, ekonomide yaşananlar ve EYT konusunun İstanbul seçiminin kaybedilmesinde etkili olduğunu ifade ettikleri kaydedildi.


İstanbul seçimi tespitleriyle ilgili notlar alan Erdoğan’ın, İstanbul ve Ankara’da kazandıkları şey, belediye başkanlığı. Belediye meclisleri elimizde. İstanbul seçimlerinin üzerinde etkili olan pek çok başlık vardı. Bu bir genel seçim değil, oraya takılıp kalmayın. Yeteri kadar yönetim iradesi belirleyemeyecekler dediği kaydedildi.

Yorumlar (0)
banner51
26°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Namaz Vakti 09 Ağustos 2020
İmsak 04:21
Güneş 06:01
Öğle 13:15
İkindi 17:06
Akşam 20:18
Yatsı 21:51