Ali YALÇIN'dan Toplu Sözleşme Açıklaması

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, kamu görevlileri sendikacılığı olarak toplu sözleşme hakkını elde ederek önemli bir merhaleyi geçtiklerini kaydetti.

Kamudan Haber 17.07.2019, 12:01 17.07.2019, 12:01
Ali YALÇIN'dan Toplu Sözleşme Açıklaması

ğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, kamu görevlilerinin toplu sözleşmesiyle işçilerin toplu sözleşmeleri arasında birçok fark olduğunu, bu farkların ortadan kaldırılmasını, sorunlu alanların çözüme kavuşturulmasını istediklerini vurguladı.

Dayanışma aidatı konusuna da değinen Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Kanunun dayanışma aidatına mesafeli duruşundan kaynaklı durumu göz önünde bulundurarak muadili bir teklifi her toplu sözleşme masasına sunuyoruz. Diyoruz ki toplu sözleşme ikramiyesi yetkili sendika üyelerine yüzde yüz artırımlı ödensin. Diğer kamu görevlileri bundan faydalanacaksa yetkisiz olanlar gibi sendikasız olanlar bundan faydalanacaksa bu kısım ayrıca tartışılsın ve emeğin hakkı teslim edilsin. Siz birçok şeyden feragat ederek gayret gösterirken, herkesin aynı değerlendirildiği bu sistemin kabulü asla mümkün değildir” ifadelerini kullandı. 

OKU, YORUMLA ve PAYLAŞ ==> http://www.kamuajans.com/kamu-memurlar/toplu-sozlesmenin-sorunlu-alanlari-yeniden-duzenlenmelidir-h539837.html

KamuAjans

Yorumlar (2)
salim 13 ay önce
Yahu hala daha aidat diyor .yahu millet senden masada kazanım ne yapıyorsun ona bakıyor. sen aidat yazık ya
Hüseyin sert 13 ay önce
Bak üç bucuk ali kardeşim ben türk eğitim Sen miyim.aidatimi kendim öderim toplu sözleşme ikramiyesi felan da istemiyorum sizin olsun .üç kuruşluk adamlar üç kuruşluk hesaplar yaparlar.iki yıldır tutturmuşsun bir toplu sözleşme ikramiyesi.bunlarla ugrasacagina enflasyon üzerinde zam almaya uğraş da görelim refah payi al da görelim . Bayram ikramiyesini al da görelim.ogretmenler günü ikramiyesini al da görelim.bos adamsin boş. Verirler 4 sene sonra vekilliğini sende çeker gidersin olan memura olur.
banner51
27°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
MEB Şube Müdürü Rotasyonu İptal Edilmeli mi ? Edilememeli mi?
MEB Şube Müdürü Rotasyonu İptal Edilmeli mi ? Edilememeli mi?
Namaz Vakti 09 Temmuz 2020
İmsak 03:37
Güneş 05:34
Öğle 13:14
İkindi 17:13
Akşam 20:45
Yatsı 22:33