Bakan Bilgin: Temmuz ayı için hazırlıklarımızı yapıyoruz

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Çalışanlarımızı koruyacağız, emekçilerimizi koruyacağız. Temmuz ayında emekçilerin karşılaştıkları enflasyon farkına karşı düzenlemelerin hazırlığını yaptığımızı belirtmek isterim. Sadece memurların, işçilerin değil emeklilerle ilgili de çalışmalarımız var" dedi

kamudan haber 13.05.2022, 12:51
Bakan Bilgin: Temmuz ayı için hazırlıklarımızı yapıyoruz

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Çalışanlarımızı koruyacağız, emekçilerimizi koruyacağız. Temmuz ayında emekçilerin karşılaştıkları enflasyon farkına karşı düzenlemelerin hazırlığını yaptığımızı belirtmek isterim. Sadece memurların, işçilerin değil emeklilerle ilgili de çalışmalarımız var" dedi.

Enflasyon fevkalede ciddi boyutlara ulaşmış durumda, yüzde 70e dayandı. Dünyada da öyle Almanyada yüzde 30 dayandı. Bunun bir çok sebebi var bir tanesi pandemi, enerji üretiminde artış var ve bizim ülkemizin hazırlıksız yakalanması.

EMEKLİLERİ KORUYACAĞIZ

Biz daha nükleer enerjiyi yeni kuruyoruz. Temmuz ayında sadece enflasyona karşı düzenlemeleri yapmayacağız. Emekçilerimizi korumak için pek çok şef yapacağız. Emeklileri de koruyacağız onlar için de hazırlıklar var.

3600 EK GÖSTERGE VE EYT MESAJI

3600 ek gösterge çözümünü bu ay sonunda tamamlayacağız. EYTliler var hepsi önümüzdeki dosyalar hepsini adım adım çözeceğiz. Kimse merak etmesin kimseyi ezdirmeyeceğiz enflasyon karşında.

Yorumlar (1)
ZALİM 2 hafta önce
Ya 2 ay algı operasyonu yapıyorsunuz sonra 2,5 ek zam veriyorsunuz onuda yüxde 250 gibi lanse edip milleti kandırıyorsunzu siz enflasyon farkını tam verin önce eyt yok garibanı düşünen yok zam desen koca yalan anca kaybettiğimizi bile alamaıyoruz gel masal dinle işAllah 2023 haziranı eyt ve çalışan belirleyecek bitti o günler biz vatabsevereiz başkaları vatan haini politikası yemiyor artık milleitn cebine dokundunmu feriştah olsan işin biter
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 29 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı