Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kanal İstanbul talimatı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, geçtiğimiz çarşamba günü yapılan MYK toplantısında, kurmaylarından, Kanal İstanbul'un çevreci bir proje olduğunun halka çok iyi anlatılmasını istediği belirtildi

kamudan haber 17.07.2021, 13:34
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kanal İstanbul talimatı

Toplantıda, Kanal İstanbul projesinde yer alan, yaban hayatını korumak ve yaban hayvanlarından kaynaklı trafik kazalarının önüne geçmek için yapılacak olan ekolojik köprü ile ilgili değerlendirmeler yapılırken, Cumhurbaşkanı Erdoğanın, muhalefetin projeye yönelik olumsuz söylemlerine karşı kurmaylarına Kanal İstanbulun ne kadar çevreci bir proje olduğunun vatandaşa anlatılması yönünde talimat verdiği öğrenildi.

AK PARTİ ÇEVREYE EN DUYARLI PARTİ

MYK toplantısında, Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan bir sunum yaptı. Sunumda 5 bin kişinin katıldığı ankete yer verildi. Ankete göre, Çevreye en duyarlı parti hangisi? sorusuna vatandaşların yüzde 38i AK Parti, yüzde 20i ise CHP cevabını verdi. Katılımcıların yüzde 34ü ise aynı soruyu hiçbiri diye cevapladı. Muhalefetin otoyollara yönelik eleştirilerin de gündeme geldiği sunumda, otoyolların sadece ulaşımın rahatlamasını sağlamadığı, çevreye de katkısı olduğu, 90 milyon ton karbon salınımını engellediği belirtildi. Ayrıca, ücretli poşet uygulamasının getirilmesiyle yüzde 90 oranında tasarruf sağlandığı da ifade edildi.

DİYARBAKIR DEĞERLENDİRMESİ: MİLLETİMİZİN DAVAMIZA TEVECCÜHÜNÜ GÖRDÜK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MYK toplantısında, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Diyarbakır ziyaretiyle ilgili de değerlendirmelerde bulundu. Erdoğanın, "Vatandaşlarımızla rüberü bir araya geldiğimizde, buluşmalar gerçekleştirdiğimizde milletimizin teveccühle davamıza yöneldiğini gördük" dediği ifade edildi. Erdoğanın ayrıca, kurmaylarına, "Çalınmadık kapı, sıkılmadık el, girilmedik gönül bırakmayacaksınız. Yaz dönemi geliyor, hepimiz sahaya ineceğiz. Tevazuuyla hareket edeceğiz" talimatını verdiği belirtildi.

Ebru Karatosun

Türkiye

Yorumlar (0)
22°
açık
Günün Anketi Tümü
Ek atama neden yapılmıyor?
Ek atama neden yapılmıyor?
Namaz Vakti 27 Temmuz 2021
İmsak 04:01
Güneş 05:48
Öğle 13:16
İkindi 17:11
Akşam 20:33
Yatsı 22:13