Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı başladı

Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında başladı. Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırma paketi ve İsveç'teki provokatif eylemler toplantıda ele alınacak.

kamudan haber 23.01.2023, 16:02
Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı başladı

Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırma paketinin ayrıntıları, Kabine Toplantısında belli olacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın başkanlığındaki toplantıda borç yapılandırma paketi ele alınacak. 31 Aralık 2022 tarihine kadar devlete olan tüm borçlar yeniden yapılandırılacak. Pakette, vergi ve sigorta primi borçlarıyla adli ve idari cezalar yer alacak. Şirketlere matrah artırımı, kasa ve stok affı imkanı da verilecek.

Belediyelere olan borçlar ile öğrenim kredileri de yapılandırma kapsamında. Yapılandırmanın, Maliyeye olan vergi borçları, motorlu taşıt vergileri ve trafik cezalarını da kapsaması bekleniyor. Pakete ilişkin tüm ayrıntıları toplantı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklayacak.

Anayasa değişikliği mesaisi

Başörtüsüne anayasal güvence getiren teklif de Kabine Toplantısının gündeminde. Anayasa değişiklik teklifi için Meclis çalışma takvimi değerlendirilecek. Anayasa Komisyonundaki görüşmeler sonrasında izlenecek yol haritası konuşulacak.

İsveçteki provokatif eylemler

Dış politikada ise, Ankara-Stokholm hattında yaşanan gelişmeler var.

Son günlerde Türkiye aleyhine düzenlenen skandal eylemlere izin veren İsveç hükümetinin tutumu değerlendirilecek.

İsveçin provokasyonlara göz yumması sonrasında iki ülke ilişkilerinde artan tansiyon ve İsveçin NATOya üyelik süreci de Kabine Toplantısında görüşülecek.

Kaynak : TRT

banner183
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 06 Şubat 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı