Hukuk mezunu kamu çalışanlarının avukatlık stajı için gözler TBMM'de

Hukuk mezunu kamu çalışanlarının yıllardır beklediği avukatlık stajı düzenlemesi ile alakalı gözler TBMM'ye çevrildi. İşte detaylar..

kamudan haber 16.05.2021, 23:57
Hukuk mezunu kamu çalışanlarının avukatlık stajı için gözler TBMM'de

Hukuk mezunu kamu çalışanlarının yıllardır beklediği avukatlık stajı düzenlemesi ile alakalı açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından “İnsan Hakları Eylem Planı” kapsamında yapılmıştı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Avukatlık stajının kişinin mesleği ile birlikte yapılmasına imkân sağlıyoruz” diyerek büyük müjdeyi vermişti. Düzenlemenin ne zaman yapılacağı ise merak konusu olmuştu. Adalet Bakanlığı tarafından ilan edilen İnsan Hakları Eylem Planı Uygulama Takvimde düzenleme için altı aylık bir süre öngörüldü.

Konu ile alakalı açıklama yapan TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Av. Yılmaz TUNÇ düzenlemenin öncelik arz ettiğini ve TBMM tatile girmeden düzenlemenin yapılabileceğini ifade etti.

Beklenen düzenleme için son bilgi ise katıldığı bir TV yayınında Ak Parti Grup Başkan Vekili Av. Cahit ÖZKAN tarafından verildi. ÖZKAN, avukatlık stajı ile ilgili düzenlemeyi, bayramdan sonra meclisin gündemine gelecek olan reform paketi içerisinde inşallah hayata geçireceklerini ifade etti.

Yapılan açıklamalardan sonra hukuk mezunu kamu çalışanlarının gözü kulağı TBMM gündemine gelecek olan düzenlemede. Yıllardır beklenen avukatlık stajı düzenlemesinin meclis tatile girmeden yasalaşması arzu ediliyor.

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (0)
24°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Namaz Vakti 21 Haziran 2021
İmsak 03:24
Güneş 05:25
Öğle 13:11
İkindi 17:11
Akşam 20:47
Yatsı 22:38