TRT Genel Müdürü çift maaş iddialarını doğruladı

TRT Genel Müdürü İbrahim EREN çift maaş iddialarını doğruladı: "TRT'den 15.000, Türksat'tan 14.500 lira alıyorum"

kamudan haber 11.06.2021, 00:52
TRT Genel Müdürü çift maaş iddialarını doğruladı

Meclis KİT Komisyonunda kendisine sorulan soruları yanıtlayan TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, iki maaş aldığını doğruladı. TRTden 15 bin, Türksattan ise 14.500 lira ücret aldığını söyleyen Eren, "TRTde çift maaş alan başka kimse yok" dedi.
Meclis KİT Komisyonunda milletvekillerinin birden fazla görevinin olduğunun sorulması üzerine Eren, "Maaş meselesine açıklık getireyim. TRTden 15 bin civarı maaş alıyorum, TÜRKSAT Yönetim Kurulu üyeliğinden de 14.500 civarı bir maaşım var. Bunun dışında, TRTde çift maaş alan başka kimse yok" dedi.

"BİR AİLEDEN 4 KİŞİ NASIL TRTYE GİRİYOR?"

SORUSUNA YANITCHPli Atila Sertel, Genel Müdür Yardımcılığına atanan Fatih Erin TRT World yöneticisi iken kayınbiraderini, bacanağını ve kayınbiraderinin eşini TRTye aldığını hatırlattı ve "Bir aileden 4 kişi birden TRTye nasıl giriyor? Basın yayın yüksekokulu mezunu, 2-3 dil bilen gençler işsiz gezerken nasıl oluyor?" diye sordu.Genel Müdür, bu atamaları "Fatih Erin öyle bir yetkisi yok, alamaz; yetki bende. Şimdi, Resul Şimşek dediğiniz bacanağı 25 yıllık gazeteci, Fatihten eskidir, herkes tanır. Furkanı aldık, o da kayınbiraderi oluyor. Fatihin de haberi yok bu arada, süreçleri İnsan Kaynakları yönetiyor. TRT World kurulurken biz İngilizce bilen, gazetecilik tecrübesi olan kişileri zaten kaçırmak istemiyorduk. Dördüncü akrabası dediğiniz de kurumda tanışıp evlendiler yani yoksa akrabalığı yoktu" diye savundu.

HAREMLİK-SELAMLIK SINIF İDDİALARINI YALANLADI

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmazın, 27 Martta 960 personelin katılımıyla Hacı Bayram Veli Üniversitesinde yapılan "haremlik-selamlık" görevde yükselme sınavıyla ilgili sorusuna Eren, şu cevabı verdi: "Kesinlikle böyle, TRTnin haremlik selamlık gibi sınıfları ayırdığı iddiası doğru değil. Şöyle doğru değil: Bize göre de müthiş bir saçmalık, olmaması gereken bir şey. Üniversite düzenliyor bunu, biz de üniversiteye sorduk. Rastgele olacak bir şey de değil. Şimdi üniversite soruşturma yapıyor, Excelde listelerken bir kısmı kadın/erkek gibi listelenmiş, yanlışlık olmuş. deniliyor, onlar da bir soruşturma yapıyorlar kendi içinde ama TRTnin buradan ne çıkarı olur?" (Sözcü)

Yorumlar (1)
Faruk Hoca 3 gün önce
Pişkin pişkin anlatıyor nasılda? Yazıklar olsun. Bu millet akrabalarınızı kayırın diye size oy vermedi efendi!
20°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Namaz Vakti 13 Haziran 2021
İmsak 03:24
Güneş 05:24
Öğle 13:09
İkindi 17:09
Akşam 20:44
Yatsı 22:35