Hakan Altun kimdir? Hakan Altun kaç yaşında, nereli?

Hakan Altun kimdir? Hakan Altun kaç yaşında, nereli? Hakan Altun'un hayatı ve sevgilileri hakkında

MAGAZİN 10.07.2021, 00:34
Hakan Altun kimdir? Hakan Altun kaç yaşında, nereli?

Sezonun sevilen eğlence programlarından Şarkılar Bizi Söylerle birlikte uzun bir aranın ardından ekranlara dönen Hakan Altunun hayatı ve şarkıları merak konusu oldu. Hakan Altun kimdir? Hakan Altun kaç yaşında, nereli? Hakan Altunun hayatı ve sevgilileri hakkında
Bir süre önce geçirdiği sağlık problemleriyle gündeme gelen Hakan Altun bu akşam Volkan Konakın sunumuyla ekrana gelen Kuzeyin Oğlu Volkan Konaka konuk oluyor. İşte Hakan Altun hakkında merak edilenler...

HAKAN ALTUN KİMDİR?

Hakan Altun 13 Ağustos 1972 tarihinde İstanbulda dünyaya geldi. Bugün 48 yaşında olan Hakan Altun Arabesk, Fantazi, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği türlerinde şarkılar söyleyen şarkıcıdır.

HAKAN ALTUN HAYATI

Meral Altun ve eski bir futbolcu olan Arap Hasan lakaplı Hasan Altun’un oğludur. İlk okulu bitirdikten sonra 1983 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet konservatuvarına girdi. İTÜ Sosyal bilimler dalında Master yaptı.

1992-1996 yılları arasında Edirne Türk Devlet Müziği topluluğunda ud çaldı. 1998 askerliğini Ankara’da yaptı. Seda adında bir kız kardeşi var.
1998 Aralık ayında "Hakan" adlı ilk albümünü çıkaran Altun, ilk albümünün çıkış parçası olan "Hani Bekleyecektin" ile üne kavuşmuştur. Daha sonra Aykut Hakan Ayşe adında bir grup oluşturdular. 2000 Eylül ayında "Ağlamak Yok Yüreğim" adlı ikinci albümünü çıkaran Altunun, ikinci albümünün çıkış parçası "Ağlamak Yok Yüreğim"dir. Bu albümde yer alan "Her Sevda Bir Ölümmüş" adlı şarkısına Şebnem Schaefer ile çektiği video klibi ile ses getirmiştir. 17 Mart 2002de "Nefesimsin" adlı üçüncü albümünü çıkardı.

Albümün çıkış parçası "Teklif Ediyorum"dur. İkinci klibi ise "Aşkıma Son Şarkım"dır. Üçüncü klibi ise "Nefesimsin"dir. 22 Ekim 2003 tarihinde "Yaralı Bir Aşkın Öyküsü" adlı dördüncü albümünü çıkardı. Albümün çıkış parçası "Bir Telefon"dur. İkinci klibi ise "Kördüğüm"dür. Üçüncü klibi ise "Ayrılık Olmasaydı"idi. Dördüncü klibi ise "Fenalardayım"dır. 7 Ocak 2005te "Hediye" adlı beşinci albümünü çıkardı. 29 Mart 2006da "Küstüm Aşklara" adlı altıncı albümünü çıkardı. Aşk, Adam Ve Ayrılık adlı albümünü 2 Ocak 2007de çıkardı. 21 Aralık 2007de "Aklın Bende Kalmasın" adlı yedinci albümünü çıkardı. 6 Nisan 2015 tarihinde 13 şarkıdan oluşan Aşk Lütfen Gel albümünü çıkardı.HAKAN ALTUN SAĞLIK DURUMU

2008 yılında beyin tümörü ameliyatı geçirdi. Ameliyattan sonra 12 yıl beyin tümörü ile yaşadığı öğrenildi. Bir süre hastanede tedavi gören Hakan Altun, sosyal medyada yaptığı paylaşımda "21 Nisan Çarşamba akşamı beyin damarlarımdan birinde oluşan tıkanıklık sebebiyle kaldırıldığım hastaneden şükürler olsun ki sağlıkla taburcu oldum. Bu süreçte bizi merak edip arayan tüm dostlarıma, arkadaşlarıma, sevenlerimize ve dualarını esirgemeyen Türk halkına teşekkürlerimi sunarım. Allah sağlık çalışanlarını hiçbir zaman başımızdan eksik etmesin inşallah. Uzun bir süre daha dinlenmem gerekecek. Sağlıklı günlerde kavuşmak dileğiyle. Sevgi ve saygıyla kucaklıyorum hepinizi." dedi.


HAKAN ALTUN SEVGİLİLERİ

Hakan Altun, magazin gündeminde özel hayatıyla çok az yer eden isimlerden biri. Hakan Altunun özel yaşamyla ilgili bilinen son bilgi Gonca Vuslateri ile yaşadığı ilişkiydi. İkilinin ilişkisi kısa sürede bitti. Hakan Altun, hiç evlenmedi.

HAKAN ALTUN ŞARKILARI

Hakan (1999) (Bay Müzik)
Ağlamak Yok Yüreğim (2000) (Sindoma Müzik)
Nefesimsin (2002) (Sindoma Müzik/Bora Müzik)
Yaralı Bir Aşkın Öyküsü (2003) (Esen Müzik)
Hediye (2005) (Esen Müzik)

Küstüm Aşklara (2006) (Esen Müzik)
Aşk, Ayrılık ve Adam (2007) (Esen Müzik)
Aklın Bende Kalmasın (2008) (Çınar Müzik)
Tercihimdir (2010) (Çınar Müzik)
Senden Sonrası (2012) (Esen Müzik)
Dedemin İlahileri (2014) (Esen Müzik)
Aşk Lütfen Gel (2015) (Poll Production)
Konu: Aşk (2017) (Poll Production)
Usta Çırak (Cengiz Kurtoğlu ile birlikte) (2018) (Poll Production)

Yorumlar (0)
28°
açık
Günün Anketi Tümü
Ek atama neden yapılmıyor?
Ek atama neden yapılmıyor?
Namaz Vakti 06 Ağustos 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı