Kuruluş Osman 52. Bölüm full izle

Kuruluş Osman dizisinin 52.bölümü yayınlandı. işte kaçıranlar için 31 mart 2021 tarihinde yayınlanan Kuruluş Osman dizisi 52. bölüm full tek parça linki.

MAGAZİN 31.03.2021, 22:29

Kuruluş Osman 52.Bölüm ful ltek parça linki  hızlı bir şekilde sitemizde yayınlanmıştır. ATV ekranlarında büyük beğeniyle izlenen Kuruluş Osman dizisinin yeni bölümü 31 Mart Çarşamba akşamı saat 20.00 itibariyle ekranlara geldi.

Başrollerinde Burak Özçivit, Nurettin Sönmez ve Ragıp Savaş gibi ülkemizin sevilen oyuncularının yer aldığı Kuruluş Osman bu hafta izleyicilerde büyük heyecan uyandırdı

Her bölümüyle çok konuşulan rekortmen dizi Kuruluş Osman dizisinin 52.bölümü yayınlandı. Kuruluş Osman dizisinin son bölümünde; Osman Bey, Bizans kuvvetlerine baskın yapıyor. işte 31 mart 2021 tarihinde yayınlanan Kuruluş Osman dizisi 52. bölüm…

Kuruluş Osman dizisi 51.bölümde ne olmuştu?

Kayı Obası’na gelerek Osman Bey’e meydan okuyan Togay, Malhun Hatun’un serbest bırakılması karşılığında Yarhisar Tekfuru Aris’in teslim edilmesini ister. Malhun Hatun ve Umur Bey’in kendisinden habersiz iş tutmasından rahatsız olan Osman Bey, esir değiş tokuşu için zekice bir plan kurar. Türk obalarına sancağı altında toplanmaları için çağrı yapan Osman Bey, İnegöl Kalesi’ni fethedebilmek için ordusunu kurmak üzere hazırlığa girişir. Umur Bey ise Osman Bey’in tüm uyarılarına rağmen kızını kurtarabilmek için kendi planı doğrultusunda Nikola ile bir araya gelir. Nikola, Malhun Hatun’un hayatına karşılık Umur Bey’e bir teklif yapar.

Kuruluş Osman dizisinin 52 bölümü ekranlarındaki yerini aldı. 31 Mart 2021 tarihinde yayınlanan Kuruluş Osman dizisinin son bölümü büyük beğeni topladı. İşte Kuruluş Osman dizisi 52. bölümünü tek parça linki…

Kuruluş Osman dizisi 52.bölüm izle

Kuruluş Osman dizisi 52.bölümü tek parça olarak izleyebileceğiniz link.

Kuruluş Osman dizisi son bölüm özeti:

Osman Bey, Umur Beyin İnegöl Kalesine teslim edeceği atlara el koyarken; Togayın saldırısını püskürten Kayılar, başta Abdurrahman Gazi olmak üzere şehitlerin acısıyla sarsılır. Umur Bey, İnegöl Kalesine sızmak için Nikola ile ticarete devam kararı alır ancak bu planını Osman Beyle paylaşmadığı için ikili arasındaki gerilim devam eder.

OSMAN BEY, BİZANS KUVVETLERİNE BASKIN YAPIYOR

Dündar Bey, Osman Beyi bertaraf etmek için Togayı kullanmayı planlar. Savcı Bey, destek birliklerinin İnegöle yaklaştığı bilgisini getirince Osman Bey alplerini toplayarak harekete geçer.

UMUR BEY KANITI TESLİM EDİYOR

Şey Edebalı, Osman Bey ve Umur Bey arasındaki gerilime son vermek için ikisini de birbirinden habersiz dergahına davet eder. Umur Bey burada Malhun Hatunun ele geçirdiği zihgiri Osman Beye teslim edince, obadaki hainin Dündar Bey olduğu ortaya çıkar.

OSMAN BEY, TOGAYDAN NASIL İNTİKAM ALACAK?

Osman Bey, amcası Dündar Beyin ihanetini öğrendiğinde ne yapacak? Osman Bey, düğün toyuna baskın yapan Togaydan nasıl intikam alacak? Konstantinopolisten gelen Bizans kuvvetlerinin İnegöle erişmesini engellemek için ne yapılacak? Malhun Hatun, Osman Beyin Bizansla ticaretlerini engellemesine nasıl tepki verecek? Yaralanan Gonca Hatunun akıbeti ne olacak? Can dostu Abdurrahman Gaziyi kaybeden Bamsı Beyin tepkisi ne olacak? Nikola, Togayla olan ittifakını bozacak mı? Umur Bey, Osman Bey buluşmasında neler yaşanacak?

Kuruluş Osman dizisinin konusu nedir? Atv dizi izle

Adı, Ertuğrul Gazi oğlu Osman’dı… Karanlığın içinde ona yol gösteren “aşk” oldu… Kan ve gözyaşıyla sulanan topraklarda, gök ekini gibi biçilen; yedi göğü, yedi yeri, dağları, denizleri aşacak bir milletin rüyasını “aşkla” gördü. Gücünü kılıcından değil, “aşktan” aldı… Zorbalığa adaletle; köleliğe hürriyetle direnen, tarihin gördüğü en büyük imparatorluğa adını “aşkla” verdi. 72 milleti kıran bozuk düzene karşı başkaldırı, mazlumların sessiz çığlığına umut, Kuruluş’un adı oldu… Kuruluş Osman… 450 çadırlık bir obadan, “ilahi aşkla” kurulan bir cihan imparatorluğuna yürüyüşün hikayesi.

Kuruluş Osman dizisi oyuncuları kimdir?

 • Osman – Burak Özçivit
 • Bamsı – Nurettin Sönmez
 • Dündar – Ragıp Savaş
 • Gündüz – Emre Basalak
 • Bala Hatun – Özge Törer
 • Selcan Hatun - Didem Balçın
 • Tergen Hatun - Zeynep Tuğçe Bayat
 • Aygül – Buse Arslan Akdeniz
 • Ayşe Hatun – Açelya Özcan
 • Boran – Yiğit Uçan
 • Kongar – Burak Çelik
 • Cerkutay – Çağrı Şensoy
 • Abdurrahman – Celal Al
 • Dumrul – Tolga Akkaya
 • Hazal Hatun – Yeşim Ceren Bozoğlu
Yorumlar (0)
16°
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Namaz Vakti 23 Nisan 2021
İmsak 04:31
Güneş 06:06
Öğle 13:07
İkindi 16:54
Akşam 19:59
Yatsı 21:27