Mandıra Filozofu nerede, hangi köyde çekildi? Mandıra Filozofu oyuncuları ve konusu

2014 yapımı sevilen yerli filmlerden Mandıra Filozofu oyuncuları ve konusu merak ediliyor. Yeniden televizyon ekranlarında izleyicisiyle buluşan Mandıra Filozofu ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Peki, Mandıra Filozofu nerede, hangi köyde çekildi? İşte Mandıra Filozofu oyuncuları ve konusu...

MAGAZİN 23.05.2022, 22:50
Mandıra Filozofu nerede, hangi köyde çekildi? Mandıra Filozofu oyuncuları ve konusu

Yerli Film Mandıra Filozofu beyaz perde ardından televizyon izleyicileriyle buluşmaya devam ediyor. Filmin yönetmenliğini Müfit Can Saçıntı yürütürken senarist ve yapımcılığını ise Birol Güven üstleniyor. Peki, Mandıra Filozofu Nerede Çekildi? Mandıra Filozofu Konusu ve oyuncuları hakkında bilgiler...

MANDIRA FİLOZOFU KONUSU NEDİR?

Mustafa Alinin içinde yaşadığı dünya düzenine karşı koyduğu tavır, onu Muğlanın Çökertme Köyü’nün yakınlarında, ıssız bir kulübede yaşamaya kadar götürür. Felsefe bölümü mezunu olan Mustafa Ali, burada doğayla iç içe, modern hayatın getirisi olan her şeyden uzak bir yaşam sürer ve zamanının tamamına yakınını kitap okuyarak geçirir. Çalışmaya ise kesinkes karşıdır. Cavit ise kurnaz ve çalışkan bir iş adamıdır ve yeni projesi için Çökertme Köyü’ne gelir. Amacı Mustafa Alinin sahip olduğu araziyi satın alıp, yerine kazanç getirecek bir butik otel yaptırmaktır. Ne var ki İstanbuldan gelen bu beklenmedik konuğun hayatı Mustafa Ali ile tanıştıktan sonra eskisi gibi olmayacaktır.


MANDIRA FİLOZOFU OYUNCULARI

Yönetmen koltuğunda oturan Müfit Can Saçıntı, aynı zamanda filmin başrolünü üstleniyor. Rasim Öztekin, Ayda Aksel, Eser Eyüboğlu, Begüm Öner, Mandıra Filozofu oyuncuları arasında yer alan diğer önemli isimlerdir.

MANDIRA FİLOZOFU NEREDE ÇEKİLDİ?

2014 yapımı Mandıra Filozofunun çekimleri Milas ilçesinin Çökertme Köyünde gerçekleştirilmişti. Yönetmenliğini Müfit Can Saçıntının yaptığı ve senaryosunu Birol Güvenin yazarak aynı zamanda yapımcılığını yaptığı, başrollerinde Müfit Can Saçıntı, Rasim Öztekin, Ayda Aksel rol alıyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 26 Haziran 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı