ajanskamu @ gmail.com

"Deniz Yıldızı" hikayesini hemen hemen bilmeyeniniz yoktur,zira eğer eğitime adanmış bir yüreğiniz varsa bunu bilememeniz kabullenemez de.Yine de kısaca hatırlayalım hikayeyi:

Yazı yazmak için okyanus sahillerine giden bir yazar, sabaha karşı kumsalda dans eder
gibi hareketler yapan birini görür. Biraz yaklaşınca , bu kişinin sahile vuran denizyıldızlarını, okyanusa atan genç bir adam olduğunu fark eder. Genç adama yaklaşır:

- Neden denizyıldızlarını okyanusa atıyorsun?

Genç adam yanıtlar;

- Birazdan güneş yükselip, sular çekilecek. Onları suya atmazsam ölecekler.

Yazar sorar;

- Kilometrelerce sahil , binlerce denizyıldızı var. Ne fark eder ki?

Genç adam eğilir, yerden bir denizyıldızı daha alır, okyanusa fırlatır.

- Onun için fark etti ama...

         Haberimizin konusuna gelince...

        Bundan 3-4 gün önce sabahın erken saatlerinde yöneticisi olduğum okula gitmek için bindiğim metronun kalabalık bir vagonunda herkes gibi ben de telefona göz atmak  istedim ve bir mesajın e-posta adresime düştüğünü gördüm. Baktım tanıdıktı bu mesajın sahibi.Bundan tam 14 yıl önce Adıyaman ili Kahta İlçesi Akıncılar Beldesi İlköğretim okulunda tanışmıştık .Aynı okulda 4 yıl beraber çalışırken  aynı zorluklara birlikte göğüs germiştik .İmkansızlıklar içinde başardıklarımızla aynı sevinci birlikte paylaştığımız meslektaşımdan öte ,değerli dostum Ömer ORDU' dan başkası değildi.

      Görev yaptığı Ağrı’nın Hamur ilçesinde "Deniz Yıldızı" hikayesi misali bir haber paylaşmıştı benimle.Bu haberi okurken gerçekten çok etkilendim ve siz değerli okurlarımla paylaşmak istedim.

Haberi olduğu gibi aktarıyorum.

HAMUR ÖZEL OKUL STANDARTLARINDA BİR İNGİLİZCE SINIFINA KAVUŞTU
İlçemiz Başsavcı İhsan Eroğul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ingilizce öğretmeni İlknur Güvenin hazırladığı ingilizce sınıfı projesi için, Kaymakamımız Sayın Ömer Faruk TUNCER’den destek istemesi ile beraber başlayan projenin sonunda, ilçemizde özel okulları aratmayan bir ingilizce sınıfı açıldı.

 Projeyi uygun bulan Kaymakamımız Sayın Ömer Faruk TUNCER; bu anlamda kaymakamlık olarak her türlü desteği vereceklerini belirtmesi üzerine sınıfın hayata geçirilmesi için çalışmalar başlatıldı.

Kaymakamımızın Eşi Çiğdem TUNCER hanımefendi organize ettiği proje için; hayırseverlerden destek istedi. Çiğdem TUNCER hanımefendinin bu destek talebine karşılık, Türkiye Yardım Sevenler Derneği; sınıfın tüm teknik ekipman ihtiyacını karşıladı. İbrahim Çeçen Vakfı, mezun bursiyeri iş adamı Osman AYDEMİR tarafından sınıfın kitaplığı ve tadilatı yaptırıldı. Tüm öğrencilere yetecek sayıda ingilizce ders kitapları, sözlük ve hikaye kitapları ise YDS yayıncılık tarafından karşılandı. Kaymakamlığımızca karşılanan masa ve sandalyeler Ağrı Nurettin Dolgun  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yapıldı. Ayrıca yardımseverlerden gelen kitap, afiş ve çeşitli materyaller ile birlikte ingilizce sınıfı için gerekli olan her şey temin edilmiş oldu.

Yoğun ve titiz bir çalışmanın neticesinde Hamur’da hayata geçirilmiş olan ingilizce proje sınıfı; Kaymakamlığımız, Türkiye Yardım Sevenler Derneği, İbrahim Çeçen Vakfı, YDS Yayıncılık işbirliği ile ilçemize kazandırılmış oldu. Projede emeği geçen herkese teşekkür eden Kaymakamımız Sayın Ömer Faruk TUNCER; ingilizce sınıfının açılışını; eşi Çiğdem TUNCER hanımefendi, Belediye Başkanı Cezmi ERGÜL, İlçe Jandarma Komutanı Yücel YILMAZ, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk TEKİN, İlçe Emniyet Amiri V. Atilla KARATÜRK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaya KARAKOÇ, kurum amirleri, öğretmen ve öğrenciler ile beraber yaptı.Kaynak: http://www.hamur.gov.tr/

    Bizler de fark yaratarak böylesi mükemmel bir proje sonucu geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize güzel imkanlar sağlayan İngilizce Öğretmeni İlknur GÜVEN’e ,Kaymakam Bey’in eşi Çiğdem TUNCER Hanımefendi’ye ve İlçe Kaymakamı Sayın Ömer Faruk TUNCER Bey’e yürekten teşekkür eder,yaktıkları bu mumun erimeden etrafına ışık vermeye devam ettiğini çok uzaklarda da olsak gördüğümüzü bilmelerini mutlaka istiyoruz.

İbrahim KAYA