Cumhurbaşkanının "Ek Atama Yok" Açıklamasına Tepki Geldi

Atanamayan öğretmenlerin 40 bin ek atamayı hatırlatması karşısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Hiçbir dönemde alınmadığı kadar aldık” yanıtını vermesi dikkat çekti. Erdoğan'ın bu açıklamasına tepki geldi.

meb personel 26.06.2021, 21:31
Cumhurbaşkanının "Ek Atama Yok" Açıklamasına Tepki Geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün yapımı tamamlanan projelerin açılış törenine katılmak için gittiği Hatayda, ataması yapılmayan öğretmenlerle de görüştü.

ERDOĞAN: HİÇBİR DÖNEMDE ALINMADIĞI KADAR ALDIK

Atanamayan öğretmenlerin, Erdoğanın yanına gelip, “Atama yapın lütfen” demesi ve 40 bin ek atamayı hatırlatması karşısında, Erdoğanın “Hiçbir dönemde alınmadığı kadar aldık” yanıtını verdiği anların videosu ise sosyal medyada gündem oldu.

“VİCDAN SAHİBİ OLAN HERKES, ATANAMAYAN ÖĞRETMENLERİN SESİNİ DUYAR”

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Ankara’daki merkez binasının önünden seslenen CHPli Kaya ise, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatayda, ataması yapılmayan öğretmenlerle yaptığı görüşmede ‘Öğretmen ihtiyacımız yok. Ek atama yapmayacağız buyurmuşlar. Oturduğun saraydan öğretmen ihtiyacı olmadığını zannediyorsun. Milli Eğitim Bakanlığı, 97 bin öğretmene ihtiyacımız var diyor. Sayıştay, ‘138 bin öğretmene ihtiyacımız var diyor. Biraz el insaf. Vicdan sahibi olan herkes, atanmayan 700 bin öğretmenin sesini duyar” açıklamasında bulundu.

“BU AYIBIN 10 KAT FAZLASINI İŞLİYORSUNUZ”

Atanamayan öğretmenlerin ek 40 bin atama talepleri olduğunu söyleyen Kaya, “20 bin atama yapacağınızı söylediniz. 40 bin daha 60 bin yapar. Bu Milli Eğitim Bakanlığının talebine bile yetmiyor. Sayıştayın 138 bin tespitine de yetmiyor. Öğretmen açığı var ama senin okullardan, öğretmenlerden ve öğrencilerden haberin yok. 2002 yılında söylediğin sözü bir kez daha hatırlatıyorum: ‘72 bin atanmayan öğretmen var. Bu, devlet için ayıp demiştin. Şimdi bu ayıbın 10 kat fazlasını işliyorsunuz. Yeter artık. Atanmayan öğretmenlerin çığlığını duyun” çağrısına bulundu.

“KATARLILAR İÇİN GÖSTERDİĞİNİZ DUYARLILIĞI ÜLKEMİZİN GENÇLERİNE GÖSTERSENİZ…”

Kaya, bakanlığın önünden yaptığı açıklamanın videosunu sosyal medya hesabından, “Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Katarlı gençler için gösterdiğiniz duyarlılığı ülkemizin genç öğretmenlerine gösterseniz; ‘Sayıştayın 138 bin öğretmen açığı var demesine kulak tıkayarak, Hatayda atanmayan öğretmenlere, ‘öğretmen açığımız yok demezdiniz” notu ile paylaştı.

Yorumlar (0)
22°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
Namaz Vakti 27 Eylül 2021
İmsak 05:18
Güneş 06:43
Öğle 13:02
İkindi 16:28
Akşam 19:11
Yatsı 20:31