Fen Bilimlerine 5000 Kontenjan Talebi

Fen Bilimleri Öğretmen adayları atamalarda 5 bin kontenjan istiyorlar. İşte Fen Bilimleri mezunu atama bekleyen öğretmen adaylarının Milli Eğitim Bakanlığına seslerini ulaştırmak için sitemize ulaştırdıkları o talepleri

Meb Personel 31.12.2020, 22:56 31.12.2020, 23:06
Fen Bilimlerine 5000 Kontenjan Talebi

Ajanskamu-Özel Haber

Ajanskamu.net  olarak Atama Bekleyen Öğretmenlerimiz Branş Kontenjan Talebi ve Analizlerini gündeme getirmeye devam ediyoruz.

Atama bekleyen öğretmenlerimizin sesi olarka Ajanskamu.net sizlerin hizmetinde. 60 bin öğretmen atama talebinini yoğun bir şekilde gündemde olduğu bu dönemde atama sürecinize bir nebze olsun katkı sunmak sizlerin de sesi olmak istiyoruz.

Bu konuda Fen Bilimleri Branşığetmen adaylarından branşlarının analizini ve atamalardaki kontenjan talebini bizlere iletmelerini istemiştik.

İşte Sınıf Öğretmenlerinin sitemize ulaştırdıkları atama branş analizi ve kontenjan talepleri ile ilgili o açıklama

Görüş alışverişinde bulunmak için Telegram kanalımıza abone olarak görüşlerinizi iletebilirsiniz. 

Neden Fen Bilimleri?

Fen bilimleri hayatın içinden gelen bir çok alana özgü beceri barındıran, bütün bireylerin fen okuryazarı olarak yetişmesini amaçlayan, astronomi, biyoloji, fizik, kimya, yer ve çevre bilimleri ile mühendislik uygulamaları hakkında temel bilgiler kazandıran; öğrencilerin bilimsel süreç becerilerini , yaşam becerilerini, mühendislik ve tasarım becerilerini geliştirmeyi amaçlayan bir bilim dalıdır.

Atama bekleyen yaklaşık 20.000 Fen Bilimleri öğretmeni sabırsızlıkla atanmayı ve öğrencilerine bilimin ışığında yeni ufuklar açmayı bekliyor. Yıllık ortalama 2.000 Fen bilimleri öğretmen ataması gerçekleştiriliyor.

Buna karşılık MEB’in belirlediği kontenjan sayısının; bekleyen öğretmen sayısına ve ihtiyaca göre çok az ve yetersiz olduğu görülmektedir.

Çünkü bilime olan ihtiyaç hiçbir zaman bitmeyecek ve eksilmeyecektir. Temel alan derslerinden biri olan Fen bilimleri alanında öğretmen açığı MEB tarafından Fen bilimleri ile hiç alakası olmayan bölümlerden mezun olan ücretliler ile kapatılmaya çalışılmaktadır.

Ücretli öğretmenlik sistemi eğitimin adeta kanayan yarasıdır. Öğretmen açığı ücretli ile değil, alanında uzman Fen bilimleri öğretmenlerinin ataması ile giderilmelidir.

Biz Fen bilimleri öğretmenleri olarak bilime hak ettiği değerin verilmesini, girişimcilik ruhu yüksek, teknoloji ve mühendislik alanına meraklı genç neferler yetiştirmek istiyoruz.

Bu bağlamda 2021 yılında talep edilen 60 bin öğretmen atamasında Fen Bilimlerine gerekli özenin gösterilerek kontenjan sayılarının arttırılmasını talep ediyoruz.

Saygılarımla.

Fen Bilimleri Atama Grubu

Yorum kısmına taleplerinizi ve analizlerinizi yazabileceğiniz gibi ,  Aşağıda verdiğimiz adrese branşınızla ilgili verileri ve atama talebinizi bize gönderirseniz onu haberleştirip sitemizde -Ana manşet ve üst manşet olarak yayımlayıp yetkililere branş-kontenjan talebinizin ulaştırabilirsiniz. 

e-posta adresimiz ve whatsApp iletişim hattımız:

ajanskamu@gmail..com veya 0552 750 80 82 whatsapp hattımıza mesajları gönderebilirsiniz.

KAYNAK: WWW.AJANSKAMU.NET

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (22)
Berfin 3 hafta önce
Fen öğretimine verilen önem politikasının amacı somut bir yaklaşımla fen eğitimini erişilebilir hale getirmek , öğrencilerimizin fen becerilerini ortaya çıkarmak ve ilgi alanlarına göre bir araştırma vizyonu sağlayarak güvence vermek.
Aynı zamanda belirli bir matematik eğitimi stratejisi ile birlikte gelir.
Matematik pratiği ile araştırma ve muhakeme yeteneği, hayal gücü ve soyutlama kapasitesi, kesinlik ve doğruluk gelişir. İşte bütün bu amaçlara ulaşmak için 5 bin atama istiyoruz.
Alper Calvin 3 hafta önce
Fen Bilimleri olmadan bir yaşam düşünülemez. Bizler bilimin ışığında ufku geniş, beceri ve yeterliliği yüksek, dinamik gençler yetiştiriyoruz. Kontenjan sayılarımız yetersizdir.
Fen Bilimleri Atama Grunu 3 hafta önce
Fen Bilimlerine hak ettiği değer verilerek atama kontenjanları arttırılmalıdır. 20.000 atama bekleyen Fen öğretmenlerini temsil ediyoruz
Adyes 3 hafta önce
Bilim için Hak edilen değer verilmelidir.
Harika Yılmaz 3 hafta önce
2021 yılında talep ettiğimiz 60 BİN ÖĞRETMEN atamasında branşımız, fen bilimlerine 5000 kontenjan verilmelidir. Fen bilimlerinin önemi günümüzde daha fazla anlaşılmaktadır. Ücretli öğretmenler yerine alanında uzman öğretmenler kadroya alınmalıdır
BURCU 3 hafta önce
Değerli AjansKamu ailesi desteğiniz için teşekkür ederiz
Merve S. 3 hafta önce
Çok teşekkür ederiz.Bilime gereken değer verilmelidir artık. İhtiyaç doğrultusunda 5000 kadro istiyoruz
İrem Çetinkaya 3 hafta önce
20.000 atama bekleyen Fen bilimleri öğretmenleri olarak alanımıza verilen değerin artmasını ve buna karşılık olarak da fen bilimlerine 5000 kontenjan istiyoruz. Günümüzde fen bilimlerine duyulan ihtiyaç oldukça bariz bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Geleceğimiz için fene 5000.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
açık
Günün Anketi Tümü
WhatsApp yerine hangi uygulamayı kullanmayı düşünüyorsunuz?
WhatsApp yerine hangi uygulamayı kullanmayı düşünüyorsunuz?
Namaz Vakti 22 Ocak 2021
İmsak 06:48
Güneş 08:17
Öğle 13:20
İkindi 15:51
Akşam 18:14
Yatsı 19:38