MEB'deki rotasyonu kim istemiyor? Neden istemiyor?

Şube müdürleri, Ek-3 Hizmet Bölgeleri Çizelgesinde yapılması düşünülen değişikliğin merkez ve merkez ilçe pozisyonunda olanları korumaya yönelik olduğunu, bu durumda daha iyi bölgeye atama şansı olanların gidemeyeceğini ve her şeyden daha önemlisi yeni bir haksızlığa maruz kalarak adalete olan güvenlerinin bir kez daha zedeleneceğini belirtmektedir.

Meb Personel 26.12.2019, 18:54 28.05.2020, 18:52
MEB'deki rotasyonu kim istemiyor? Neden istemiyor?


Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkındaki Yönetmeliğin, Bölge Hizmetine Bağlı Yer Değiştirmelere İlişkin Hükümler bölümünde, MADDE 26  − (1) İl millî eğitim müdür yardımcısı, ilçe millî eğitim müdürü ve il/ilçe millî eğitim şube müdürü kadrolarında asaleten görev yapmakta olanlar, bu Yönetmelik kapsamında yapılacak bölge hizmetine bağlı yer değiştirmeye tabi tutulurlar. ifadesi yer almaktadır.

MEB, yukarıdaki yönetmelik gereği ve ayrıca son 2 yıldır uygulaması ertelenerek mağdur edilen şube müdürlerinin tepkisi üzerine, 2020 yılı iş takviminde bölge hizmetine bağlı yer değiştirme işleminin yapılacağını duyurdu.

Ancak bu durum, rotasyonu istemeyen ve sürekli ertelemesini sağlayan kesimi rahatsız etmiş olmalı ki, şimdi de  Haziran ayında uygulanacak rotasyondan kurtulmanın yollarını arıyorlar. 

Sitemize ulaşan bilgiye göre MEB, Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelikte değişiklik yapmayı planlanıyor. Bu çalışma içerisine muhtemelen Ek-3 Hizmet Bölgeleri Çizelgesinde de değişiklik yaptırmak isteyenlerde olacaktır.

Sitemize ulaşan şube müdürleri, Ek-3 Hizmet Bölgeleri Çizelgesinde yapılması düşünülen değişikliğin merkez ve merkez ilçe pozisyonunda olanları korumaya yönelik olduğunu, dolayısıyla şuan itibariyle dezavantajlı bölgelerde görev yapanların daha iyi bölgelere atanma şansının olmayacağını ve her şeyden önemlisi yeni bir haksızlığa maruz kalarak adalete olan güvenlerinin bir kez daha zedeleneceğini bildirmektedirler. 

kamubiz

Yorumlar (5)
Abdusselam 8 ay önce
Bir çok İL müdürlüğünün Hizmet Bölgelerini merkezdeki şube müdürlerinin lehine keyfî olarak değiştirme çabasına girdiğine dair duyumlar alıyoruz. Şube Müdürleri olarak takipteyiz...
şakir aslan 8 ay önce
isteğe bağlı olsun çoluk çocuk düzeni kur hadi rotasyon iş mi bu
Hasan 8 ay önce
İsteğe bağlı olmasını istemek dezavantajlı bölgelerde çalışanlar için rotasyonun iptali anlamina gelir. Bunu asla kabul etmiyoruz. Özlük haklarımıza yapılacak buna benzer girişimlerde en ufak dahli olanlar taşrada ciddi tepkilerle karşılaşacaklarını bilsinler.
Mehmet 8 ay önce
Sadece mülakat puanıyla atanan şube müdürleri haksızlık yan mı şikayet ediyorlar?
Yahya ALİ 4 ay önce
Rotasyon tüm şube müdürleri için sıkıntıdır. şu anda alt bölgelerde çalışanlar rotasyou istiyor ama 4 veya 6 yıl sonra onlarda tekrar alt bölgelere gitmek zorunda kalınca durumu anlayacak. isteğe bağlı olsun, doğudakilerin puanı çok yüksek boş yerlere gelebilirler kimse de mağdur olmaz.
banner51
30°
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Namaz Vakti 12 Ağustos 2020
İmsak 04:26
Güneş 06:04
Öğle 13:14
İkindi 17:04
Akşam 20:14
Yatsı 21:46