MEB Şube Müdürleri 2021 Rotasyon Kılavuzunu Bekliyor

Şube müdürleri bölge hizmetine bağlı yer değiştirme kılavuzunun hala yayımlanmaması büyük bir tedirginliğe yol açmaktadır.

Meb Personeli 07.06.2021, 12:51
MEB Şube Müdürleri 2021 Rotasyon Kılavuzunu Bekliyor

Şube müdürleri bölge hizmetine bağlı yer değiştirme kılavuzunun Mayıs ayının ilk haftası yayımlanması gerekirken hala yayımlanmaması büyük bir tedirginliğe yol açmaktadır. Kılavuz yayımlandıktan sonra yaklaşık 45 günlük süreçte tamamlanan yer değiştirme işlemlerinin henüz başlamaması şüphe toplamaktadır.

Kılavuz yayınlandıktan sonra bir hafta uzatmak isteyenlerden ve mazereti olanlardan dilekçe alınacak, ikinci hafta dilekçelerin bakanlığa gönderilecek olup dilekçelerin Bakanlıkta değerlendirme süreci, karara bağlanması geçen yıl üç hafta sürmüştür. Tercihlerin açılması ve atama sonuçlarının duyurulması 2020 yılında tam 45 gün sürmüştür.

Ortada büyük bir belirsizlik olmakla beraber sonuçta çok büyük mağduriyetler ortaya çıkacaktır. Şube müdürleri de her yıl Mayıs ayında yayınlanacak rotasyon kılavuzuna göre plan ve programlarını (Çocukların Eğitimi ,Eş Özrü, Taşınma vb) yapmaktadırlar .Bu belirsizlik endişeye yol açmaktadır . Bakanlığımızdan, 2021 yılında yer değiştirme işlemi yapacak yaklaşık 750 şube müdürünün sesini duymasını beklemekteyiz.

Yorumlar (11)
İntikam Hırsı Mağduru 5 gün önce
1709 şube müdüründen 2014 'ün intikamı (2018/2019 da yapmayıp 1. bölgedekiler için adaletsizlik oluşturacak şekilde puanı yüksek olan 2.,3, ve 4. bölgedekilerle beraber yapılan) 2020 de yapılan rotasyonla alınmıştır artık yapmasak ta olur diyor birileri ......... Hukuk her zaman ve herkese lazım olacak.
Haci 5 gün önce
1709 mahkemesi devam ediyor bakanlık rotasyonda 1709u hariç tutacak
Tekin 6 gün önce
Sırf birilerini yerinden oynatmamak için bunca zulüm neden, biz nasıl yollara düştük ise bu yılda sırası gelen gitmeli kimse gidenlerin arkasında bıyık altında gülmemeli ve her sene uygulanmalıdır.
Akın 6 gün önce
İlçe müdürleride
SUBEMUDURU 6 gün önce
Kılavuzun yayınlanarak rotasyonun bir an önce yapılmasını bekliyoruz. Ajanskamuya haberi için teşekkür ederiz
Rotasyon bekleyen şube müdürü 6 gün önce
Rotasyon her yıl yönetmeliğe ve açıklanan takvime uygun olarak düzenli bir şekilde uygulanmalıdır
Selim 6 gün önce
Böyle bir sıkıntıyı gündeme getirdiğiniz için teşekkür ederim.Zira her yıl aynı sorunlarla karşılaşmaktayız.Artık bu belirsizlik giderilmelidir.
meb eğitim 6 gün önce
Nasıl bi mağduriyetten bahsediliyor sonuçlanmamış bir durumdan , 2019 yılında yapılmamıştı; ayrıca ilçe müdürlerine ve il Müdür Yardımcılarına uygulanmayan rotasyon yönetmeliği amacına ulaşmış olup. artık misyonunu yitirmiştir. Yönetmeliğin yeniden sil baştan güncellenmesi ve zorunlu yer değiştirme uygulamasından vazgeçilmesi gerekmektedir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Namaz Vakti 13 Haziran 2021
İmsak 03:24
Güneş 05:24
Öğle 13:09
İkindi 17:09
Akşam 20:44
Yatsı 22:35