MEB'den Yönetici Atama İle İlgili Flaş Açıklama

MEB’den Yöneticiliğe İlk Defa Atama Süreci İle İlgili Flaş Açıklama geldi.

Meb Personel 01.07.2019, 20:43 01.07.2019, 20:43
MEB'den Yönetici Atama İle İlgili Flaş Açıklama

Ajanskamu- Özel Haber- MEB’den Yöneticiliğe İlk Defa Atama Süreci İle İlgili Flaş Açıklama geldi.

Mülakata girecek müdür ve müdür yardımcı sayılarının belirlenebilmesi için MEB MEBBİS’te ön müracaat bölümü açtı. 

Buna göre ilk defa başvuracaklar 1-5 Temmuz tarihleri arasında bu modülden giriş yaparak müdürlüğe ya da müdür yardımcılığının hangisine başvuru yapacaklarını belirtecekler.

Yöneticiliğe yeniden görevlendirme kapsamında başvuru yapanlar EKYS puanları olsa da ilk defa atamaya başvuru yapamayacaklar.

Buna göre, ilk defa müdür ve müdür yardımcılığına başvuracak adayların belirlenmesi amacıyla adayların hangi yöneticilik unvanına başvuruda bulunacakları konusunda bir ön başvuru yapmaları, dolayısıyla Bakanlığımız Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığınca açılan ""Mebbis - Başvuru Onay Modülü - Yöneticilik Onayları - Yönetici Görevlendirme Başvuru Listeleme (İlk Defa)"" ekranından 1-5 Temmuz tarihleri arasında tercihlerini belirterek onaylamaları gerekmektedir.

İşte o resmî yazı:

www. ajanskamu.net

Yorumlar (7)
Yavz 1 yıl önce
Yeniden gorevlendirmeye basvuru yapan mudur yardimcilari ilk defa atamada üst gorev olan mudurluk basvurusunda bulunabilecek mi hala net bir bilgi yok...ajanskamu lütfen bu konuyu dile getirelim.
kajsbah 1 yıl önce
Bu yazıdan yeniden görevlendirilenlerin başvuru yapamayacağını nasıl çıkarıyorsunuz merak ediyorum. Yönetmelikte başvuramaz diye bir madde yok.
+4mağduru 1 yıl önce
"Adaylar, aynı görevlendirme döneminde yöneticilik görevine yeniden görevlendirme ya da ilk defa görevlendirme kapsamındaki başvurulardan sadece birisi için başvuruda bulunulabileceklerdir." Bununla ilgili duyuru metni daha önce bakanlığın sitesinde yayınlandı.Şu şekilde aratırsanız karşınıza çıkar ,2019 YILI EĞİTİM KURUMLARI YÖNETİCİ GÖREVLENDİRİLMESİNE İLİŞKİN DUYURU...
saçmalık 1 yıl önce
180 TL para verip dahası emek verip girdiğimiz sınav ile başvuru yapamıyoruz. Müdür yardımcısı müdürlüğe başvuramayacaksa nasıl müdür olunacak?
Güner44 1 yıl önce
Ben kaç seferdir yazıyorum sizin sitenin haberi üzerine şu an mevcut müdür olmama rağmen sınava girip yer değiştirmek istiyorum sizin sitenin kılavuz maddesini yorumlaması üzerine sınava girdim ancak şu an mebbisten başvuru yapacam izin vermiyor mevcut müdür olduğunuz için başvuru yapamazsınız diyor bu konuda gündem oluşturup yardımcı olmanızı bekliyoruz sayın editör
Takvimi Öne Çekin! 1 yıl önce
Yöneticiliğe İlk atama takviminin erkene alınmasını talep ediyoruz muhterem editör kardeşim.. Eylül sonu müdür ataması mi olur? Okul açılmış, öretmenler gelmiş, toplamtılar yapılmış kararlar alınmış, sistem şöyle veya böyle kurulmuş..Kurulu düzen üzerine yeni müdür geliyor..Vekâleten bakan arkadaşa da zulüm, gelen müdüre de zulüm, okula da zülüm! GAYET KOLAY BİR ŞEKİLDE İSTENİLDİĞİNDE TAKVİM BİR AY ÖNE ÇEKİLEBİLİR..Selam ile..
Yavz 1 yıl önce
Sınav sonuçlari açiklanmadan yeniden gorevlendirme sureci baslar ve biterse biz de mecburen basvuru yaptik.ben dilekce ile ilce mem e basvurdum ve yarinda sendika genel merkezini ve MEB İKGM arayip durumu soracagim daha olmadi mahkemeye verecegim.
banner51
25°
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Namaz Vakti 12 Ağustos 2020
İmsak 04:26
Güneş 06:04
Öğle 13:14
İkindi 17:04
Akşam 20:14
Yatsı 21:46