Öğretmenler Seminerin 2.Haftasına Başka Bir Yerde Katılabilecekler mi?

ğretmenler 24-28 Haziran 2019 haftasında yapılacak mesleki çalışmalara başka yerlerde katılabilecekler mi?

Meb Personeli 07.06.2019, 10:51 07.06.2019, 10:51
Öğretmenler Seminerin 2.Haftasına Başka Bir Yerde Katılabilecekler mi?

Öğretmenlerin Haziran ayı mesleki çalışma programı belli oldu.

Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Safran imzalı resmi yazıda 2019 Haziran döneminde öğretmenlerimizin Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Yönetmeliği gereği yapılması gereken Mesleki Çalışma Programı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce hazırlanmıştır.

İl/ilçe milli eğitim müdürlüklerimizin Haziran 2019 dönemi Mesleki Çalışmalarını program çerçevesinde mahalli ihtiyaçlar doğrultusunda gerekli düzenlemeleri yapıp yürütmeleri hususunda gereğini bilgilerinize rica ederim. denilmiştir. 

İndirmek İçin TIKLAYINIZ

MEB yayınladığı yazıda Seminer döneminin ikinci haftasını öğretmenlerin başka il ve ilçelerde yapıp yapamayacakları ile ilgili herhangi bir açıklama yapmamıştır.

Ancak Bu konuda mevzuatta gerekli düzenleme bulunmaktadır. 

Okul öncesi, ilkokul ve ortaokullarda;

 Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği 
Madde 38...

c) Öğretmenler ilk haftadan sonraki seminer çalışmalarına istemeleri halinde farklı il/ilçelerde de katılabilirler. Farklı il ve ilçelerde seminere katılacak öğretmenler, seminere katılacakları il/ilçeyi okullarına dilekçe ile bildirmek ve mesleki çalışma döneminin sonunda bu çalışmalara katıldığını belgelendirmek zorundadır.

Tüm Liselerde;

Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği Madde 87...

b) Ders kesiminden sonra yapılan mesleki çalışmanın ikinci haftası ve sonraki günlerinde il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince hazırlanan programa göre belli merkez/merkezlerde alanları ile ilgili mesleki eğitime tabi tutulurlar. İstemeleri halinde bu eğitimi farklı il/ilçelerde de alabilirler. Farklı il/ilçelerdeki çalışmalara katılacak öğretmenler, katılacakları il/ilçeyi önceden okullarına dilekçe ile bildirmek ve katıldığı mesleki çalışmayı belgelendirmek zorundadırlar.

hükümleri uygulanır.

Bu nedenle öğretmenler 24-28 Haziran 2019 haftasında yapılacak mesleki çalışmalara başka yerlerde katılabileceklerdir.

Yorumlar (0)
banner51
banner49
17°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Taşerondan Kadroya Geçen İşçiler Ne Zaman Toplu Sözleşmeye Dahil Edilmeli?
Taşerondan Kadroya Geçen İşçiler Ne Zaman Toplu Sözleşmeye Dahil Edilmeli?
Namaz Vakti 25 Mayıs 2020
İmsak 03:39
Güneş 05:31
Öğle 13:06
İkindi 17:04
Akşam 20:31
Yatsı 22:15