Proje Okullarına Öğretmen Atama Yönetici Görevlendirme ve Görev Süresi Dolanlarla İlgili Yapacak İş ve İşlemler

Proje Okullarına Öğretmen Atama Yönetici Görevlendirme ve Görev Süresi Dolanlarla İlgili Yapacak İş ve İşlemler

Meb Personeli 19.04.2019, 18:13 19.04.2019, 18:13
Proje Okullarına Öğretmen Atama Yönetici Görevlendirme ve Görev Süresi Dolanlarla İlgili Yapacak İş ve İşlemler

Milli Eğitim Bakanlığı Proje Okullarına Öğretmen Atama Yönetici Görevlendirme ve Görev Süresi Dolanlarla İlgili Yapacak İş ve İşlemlerle ilgili bir yazı yayınladı.

İşte o yazı;

Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı mesleki ve teknik eğitim kumrularından ilgi Milli Eğitim Bakanlığı Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları kapsamında eğitim öğretim faaliyetlerini yürüten münhal müdür e müdür yardımcısı listeleri Ek-2 ve Ek-3de gönderilmiştir.

Söz konusu okullara yönetici görevlendirilmesi, süresi dolan yöneticilerin görev sürelerinin uzatılması veya başka okullara nakledilmesi ile ilgili iş ve işlemler ilgi (a) Yönetmelik hükümlerine göre. il milli eğitim müdürlüğünde mesleki ve teknik eğitimden sorumlu milli eğitim müdür yardımcısı/şube müdürü koordinesinde yürütüleceği ilgi (b)yazı ile bildirilmiş olup;

Buna göre;
I. Proie okullarının yönetici görevlendirilmesine İlişkin başvurular Ek-I başvuru formu üzerinden ilgili Mesleki Teknik Anadolu Liseleri tarafından alınacaktır. Söz konusu form, bilgi başlıklarına uygun olarak başvuru sahibi tarafından bilgisayar ortamında doldurulup, çıktısı alınarak imzalandıktan sonra görev yaptığı eğitim kurumu müdürü tarafından bilgilerin doğruluğu teyit edilerek imzalanıp, mühürlenecek ve ekte gönderilen ilçemiz ilgili okullarına (Proje Meslek Liseleri) teslim edilecektir. ( Başvuru formunda (*) işareti ile belirtilen kısımlarda beyan edilen hususlara ilişkin belgeler formun ekinde gönderilecektir) Okulunuz yönetici ve öğretmenlerine gerekli duyurunun yapılması.

2. Münhal okullara yapılacak yönetici görevlendirilmesi ve süresi uzatılacak yöneticilerin Ek-I başvuru formunu doldurması, ayrıca süresi uzatılacak yöneticiler için Ek-3/A ve Ek-3/B ( ilçemiz okullarının durumuna uygun olan formu göndermesi) formlarının da doldurularak ilçemiz proje okulu kapsamında bulunan mesleki s e teknik anadolu lisesi okul müdürlükleri tarafından 19.04.2019 tarihi saat 12.00ye kadar Müdürlüğümüz Mesleki ve Teknik Eğitim Şubesine gönderilmesi hususunda;
Bilgilerinizi ve gereğini önemle rica ederim.

Üst Yazı İçin Tıklayınız
Bakanlık Üst Yazısı İçin Tıklayınız

Öğretmen Normu İçin Tıklayınız
Proje Okulu İçin Tıklayınız
Ek 1 İçin Tıklayınız
Ek 2 İçin Tıklayınız
Ek 3 İçin Tıklayınız
Ek 4 İçin Tıklayınız
Ek 5 İçin Tıklayınız

Yorumlar (0)
banner51
19°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Taşerondan Kadroya Geçen İşçiler Ne Zaman Toplu Sözleşmeye Dahil Edilmeli?
Taşerondan Kadroya Geçen İşçiler Ne Zaman Toplu Sözleşmeye Dahil Edilmeli?
Namaz Vakti 04 Haziran 2020
İmsak 03:29
Güneş 05:26
Öğle 13:07
İkindi 17:06
Akşam 20:39
Yatsı 22:27