Rotasyona Tabi Bazı Şube Müdürleri Ücretsiz İzine Ayrılıyor

Bakanlık yetkilileri, rotasyona tabi olup ücretsiz izne ayrılan ve rotasyonu delme girişimine yardımcı olan il ve ilçe milli eğitim müdürlerini mercek altına almalıdır.

Meb Personel 09.05.2020, 01:01 09.05.2020, 01:11
Rotasyona Tabi Bazı Şube Müdürleri Ücretsiz İzine Ayrılıyor

Ali Çakır

Bakanlık yetkilileri, rotasyona tabi olup ücretsiz izne ayrılan ve rotasyonu delme girişimine yardımcı olan il ve ilçe milli eğitim müdürlerini mercek altına almalıdır.

Eğitim ve öğretime hizmet eden şube müdürlerinden bir kısmının, örnek davranış sergileyecekleri yerde, hileli bir şekilde rotasyondan kurtulmak için ücretsiz izinle rotasyondan kurtulmaya çalışmaları büyük bir tepki almaktadır.

Genellikle birinci bölgede 6. yılını dolduran şube müdürleri ücretsiz izinle sürelerini bir yıl uzatabiliyorlar. Bu durumda 2-3-4. bölgelerde çalışıp rotasyona tabi, birinci bölgeyi tercih edecek şube müdürlerinin yolunu kapatarak büyük bir haksızlığa imza atmış oluyorlar. Bu haksızlığa alet olan il ve ilçe milli eğitim müdürleri büyük tepki toplamaktadırlar.

Rotasyona tabi şube müdürüne ilk ücretsiz izin veren Ankara Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ücretsiz izin talebinde bulunmaya çalışan rotasyona tabi çoğu şube müdürleri ile İlçe Milli Eğitim Müdürlerini karşı karşıya getirmiştir. Haksız izin talebinde bulunan rotasyona tabi şube müdürlerine bazı sendika yetkilileri de destek vermektedirler.

Bu durum, yıllarca 2-3-4 bölgelerde çalışıp rotasyonla 1. bölge tercihinde bulunacak şube müdürlerinin yolunu kapatmış olacaklardır.

Hileli ücretsiz izin alan şube müdürleri için bakanlık yetkililerini göreve davet eden 2-3-4 bölgede rotasyona tabi şube müdürleri haklarının gasp edilmesine sessiz kalmayacaklarını, rotasyondan kurtulmak için hileli ücretsiz izin alan rotasyona tabi şube müdürlerine ve bunlara izin veren İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerine karşı, ilgili hukuk yollarına başvuracaklarını dile getirmektedirler.

Mağdur olacak olan şube müdürleri, MEB yetkililerinin bu duruma en kısa zamanda el koymalarını beklemektedirler.

DÜZENLEDİĞİMİZ ROTASYON ANKETİNE KATILMAK  İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (10)
Şube müdürü 3by3 6 ay önce
Rotasyondan kurtulmak için ücretsiz izne ayrılmayı, hangi inançla, hangi mantıkla, hangi ahlakla ve hangi kelimeler ile açıklayacaklar. Bu kadar da olmamaliydi. Bence Ziya Öğretmen bunu biryere yazmıştır.
mert 6 ay önce
ben de 1. bölgedeyim ve rotasyona tabiyim, bu dönemde ücretsiz izne ayrılmayı düşünmek için hangi etik değerlerden mahrumsunuz merak ediyorum.
haram olsun 6 ay önce
Rotasyon haktir.
ABDULLAH BİRSİ 6 ay önce
YAZINIZDAKİ HATAYI DÜZELTİNİZ, 4. BÖLGEDE ÇALIŞAN KİŞİ YALNIZ 2. VE 3. BÖLGELERDEN TERCİH YAPABİLİR.ÜCRETSİZ İZİN ALMAK TÜM MEMURLARIN HAKKIDIR.SİZ ÜCRETSİZ İZİNDEYKEN OKUL TATİL OLDU DİYE MAAŞ ALMAK İÇİN GÖREVE BAŞLAYAN ÖĞRETMENLERİN YAPTIĞINI GÜNDEME GETİRİNİZ .
Karahan 6 ay önce
Rotasyonun uygulanacak olmasini bazı müdürlerimiz nedense kabullenemiyor. Iyi de arkadaşlar bulunduğunuz yere atanırken rotasyonun olacağını biliyordunuz..Konusmaya gelince vatan millet sakarya.. gel sıra Sana geldi deyince yok bem gitmem...Oldu mu şimdi.. tabi olduğunuz mevzuata uyacaksın arkadaşım.. Rotasyon adaleti sağlar bu bir bayrak yarış.
Lütfen 6 ay önce
Bu haberi derhal kaldırmalısınız, yanıltıcı ve bir ilçe yönetimini hedefe koymaya hakkınız yok. 657 ye dayalı bir hakkı suçmuş gibi gösterdiğiniz için şiddetle kınıyoruz.
alp44 6 ay önce
hadi oradan hakmış vatan haini
Agg 6 ay önce
Bu tip girişimlere izin veren yetkili amirler hakkında Sn. Genel Müdürümüz ün illere gönderdiği email ile gerekli işlemler yapılacaktır. Kimse kanundan üstün değildir. İl ve ilçe müdürleri gerekenleri yapsınlar.
Kul hakkı 6 ay önce
Mazeret varsa amenna ama yoksa kul hakkına girer, vicdanen rahat edemez.
Pratik çözüm 6 ay önce
Rotasyon mevzuatta var diye hak oluyor ama izin hak olmuyor. Doğru bulmuyorum ama insanlar kendi çözümlerini bulmaya çalışıyor. Ben bu yola basvurmayacagim tabiki. bakanlık iyi niyetli bir yaklaşımla rotasyonsuz da bu işi çözebilir. Ben 1. Bolge de çalışıyorum ama ayrilmak da istiyorum fakat kalmaya da gitmeye de mahkum olmak istemiyorum. Mesala şeflerle ilgili rotasyon yok ama bir sıkıntı var mı yok. Bakanlık sinavla gelinen şube müdürlüğüne kaçak atama yapmasın müdür yardımcılığını kaldırsın herkese her yeri açsın o zaman sorun kalmaz. Biz de birbirimizle köşe kapmaca oynamayız. Rotasyondan sonra taraflar değişecek akıllı olalım işin çözümü rotasyon değil.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner51
19°
açık
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 27 Ekim 2020
İmsak 05:57
Güneş 07:22
Öğle 12:53
İkindi 15:45
Akşam 18:14
Yatsı 19:34