Tüm Normlara Alan Değişikliği Talebi

Alan değişkliği talep eden öğretmenler Tüm Normlara yönetmeliğe bağlı alAlan Değişikliği istiyor.

meb personel 27.12.2016, 17:53 27.12.2016, 17:53
Tüm Normlara Alan Değişikliği Talebi

Öğretmenlerimizin bir kısmı üniversitede mezun olduğu alanda görev alamamaktadır. Fizik, Kimya, Biyolojigibi mezunlar sınıf öğretmenliği yapıyor. Büyük kısmı mezuniyet alanına dönmesine rağmen bir kısmı hala mezuniyet alanın dışında görev alan bu  öğretmenlerin daha verimli olacakları mezuniyet alanına atanma taleplerinin yerine getirilmesi, öğretmenlerin verimini artıracaktır

 Mezuniyet alanı dışında çalışan öğretmenlerimiz büyük sorunlar yaşamaktadırlar. Yaşadığı bu sorunlar ve uzman olmadığı alanda çalışması öğretmenleri yıpratmakta ve verimini düşürmektedir. Sorunlarını öğrencisine yansıtan öğretmenler değil de başarılı ve mutlu olacağı alanda çalışarak ve bu karakterini öğrencisine yansıtacak öğretmen profili dikkate alınmalıdır. Öğretmenlerimizin mezuniyet alanında görev alması Türk Eğitim Sistemine ve dolaysıyla geleceğimiz olan çocuklarımızın mutlu ve başarılı bir birey olmasına katkı sağlayacaktır.

          Geçtiğimiz günlerde Yetkili Sendika Başkanı Sayın Ali Yalçın ve Türk Eğitim Sen Başkanı Sayın   İsmail Koncuk, alan değişikliği konusunda MEBin çalışmalarının olduğunu, çalışmalarda sona gelindiğini sosyal medyada paylaşmışlardır.

       Alan değişikliği kılavuzunun bir an önce yayımlanması ve alan değişikliğinin yönetmeliğe bağlı ve bütün normalar açılarak yapılması bütün paydaşlar için olumlu olacaktır.

Kamudanhaberleri ve gelişmeleri  Ajanskamu farkıyla aktarmaya devam edeceğiz.

Ajanskamu / www.ajaskamu.net

Yorumlar (20)
esra hoca 4 yıl önce
3 yıldır norm fazlasıyım.(hem okulumda hem ilde). 2 lisans 1 yüksek lisans diplomam var. Alanım dışında çalışıyorum Daha doğrusu çalışamıyorum normdan dolayı. Bakanlığın bizlere öncelik vermesi gerekiyor.
Akkurt 4 yıl önce
Tüm normlar açılarak alan değişikliği yapılmalı.kamuda tasarruf edilmeli
ayşe 4 yıl önce
HUKUK MEZUNUYUM VE ADALET ALANINA GEÇMEK İSTİYORUM.BUNDAN DAHA NORMAL BİR ŞEY VARMI.2 AY DER GÖRÜP BELGE İLE ATANMAK İSTEMİYORUM.45 YILLIK HUKUK FAKÜLTESİNİ BİTİRDİM.ŞU AN İSE HARİTA TAPU KADASTRO HUKUK ÖĞRETMENİYİM VE OKULUMDA HUKUK DERSİ OLMADIĞI İÇİN HARİTA DERSLERİNBE GİRİYORUM.DÜŞÜNSENİZE HUKUKÇU HARİTACI OLDU VE VERİMLİ ÇALIŞAMIYOR.
nalan kan 4 yıl önce
Mezuniyete bagli alan degisikligi hakkimizi istiyoruz
Yakup 4 yıl önce
Alan değişikliği hemen olmalı
Hâle 4 yıl önce
2.üniversite bitiren öğretmenler yönetmeliğe uygun alan değişikliği bekliyor
İbrahim Öz 4 yıl önce
540 saat sertifikalı öğretmenler alan değişikliği bekliyor. Haklarıdır
Kelkit li 4 yıl önce
Duyuru olsun artik
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Namaz Vakti 21 Haziran 2021
İmsak 03:24
Güneş 05:25
Öğle 13:11
İkindi 17:11
Akşam 20:47
Yatsı 22:38