Yöneticiliğe İlk Defa (Sınava İle) Atama Süreci Başlıyor

Yönetiliğe İlk Defa (Sınava İle) Atama Süreci Başlıyor

Meb Personel 29.06.2019, 12:08 29.06.2019, 12:08
Yöneticiliğe İlk Defa (Sınava İle) Atama Süreci Başlıyor

Ajanskamu-Özel Haber Yeniden yönetici başvurusu yapanların sonuçları açıklandı. 

Artık Yöneticiliğe ilk defa başvurular yani Sınav sonucuna göre atamalar başlayacak. 

İlk defa bu yıl Nisan ayında yapılan EKYS sınavına göre atama süreci pazartesi günü başlıyor.

MEBde halen yönetici olarka görev yaparken yeniden atanma başvurusu yapıp aynı zamanda sınava giren birçok idareci de bulunyor. 

Bu idareciler her halükarda atanamazsak ya da atanır da iyi bir yere gidemezsek diye garanti olsun diye sınava girdiler. Ancak Sınava girdiği halde aynı zamanda bu hafta ataması yeöneticiliğe tekrar görevlendirmesi yapılanlar Sınavla atamaya yani Yöneticiliğe ilk defa atamaya başvuru yapamayacaklar. 

Pazartesi günü Yöneticiliğe ilk defa başvuru yapacaklar için boş kadrolar ilan edilecek.

İşte Yönetiliğe İlk Defa (Sınava İle) Atama Takvimi 

www.ajanskamu.net 

 

Yorumlar (5)
ali 1 yıl önce
ek 1 ile müdür ya da müdür yardımcılığına yerleşen birisi,yazılı sınav sonucunda oluşan puan sıralamasına dahil edilip üç katı adayın belirlenmesine etki edecek mi?Örnek vermek gerekirse; ben ilk defa atamaya başvuruyorum ve puanım 70 olsun,ek 1 ile yerleşen bir kişi de sınava girmiş ve 85 aldıysa üç katı adayın belirlenmesinde ek1 ile yerleşen ve benden yüksek alan kişi etkili olacak mı?
sadık 1 yıl önce
Takvimde 3.sıra ile 4.sıra yer değiştirmeyecek mi? ben mi yanlış anlıyorum. (Önce başvuruların alınıp ona göre 3 kat adayın belirlenmesi gerekmez mi?)
Gün be gün 1 yıl önce
Sayın editör şubat ayında yayınlanan EKYS kılavuzunun genel açıklamalar kısmı C maddesinde mevcut yöneticilerde isterlerse sınava girip sınav puanlarını 3 yıl içinde kullanabilirler denmektedir.ve bu maddeyi sizin site yazarlarınız şu an görevde olan okul müdüleride sınav puanıyla isterse başka kuruma müdür olmak ve yer değiştirmek için başvuru yapabilir şeklinde yorumlamıştınız bende sizin o yorumlamanız üzerine sınava girdim hatta yazıyı ilgi tutup cimerden görüş istedim gelen cevapta yönetmelikte ve ekys kılavuzunda başvurunuza engel bir durum bulunmamaktadır şeklinde cevap geldi benim sizden ricam bu konuyu pazartesiye kadar net bir şekilde açıklığa kavuşturmanızdır. Bu konudaki yol göstericiliğiniz ve yardımlarınız için teşekürler
Yavz 1 yıl önce
Yeniden başvuru yapan mudur yard.sinav sinava dayali mudurluge basvuru yapabilecek mi?Bir ust gorev neticede ve sinav sonucu16 mayista aciklabdigi icin sonucu net bilmedigimizden basvurmak zorunda kaldik.
Özgül Yaman 1 yıl önce
Ben 2 yıldır müdür yardımcılığı yapıyorum başka bir kuruma tekrar müdür yardımcılığı başvurusu yapabilirmiyim yöneticilik sınavı sonucuna göre yoksa sadece müdürlüğe mi başvuru yapabilirim
banner51
24°
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Namaz Vakti 12 Ağustos 2020
İmsak 04:26
Güneş 06:04
Öğle 13:14
İkindi 17:04
Akşam 20:14
Yatsı 21:46