'İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Hakkında Ziya Selçuk Gerekeni Yapsın!'

Masonlarla yaptığı protokolle İzmir'deki okulları Rotaryenlere kendi elleriyle teslim eden ve Yolsuzluk iddialarıyla Bakanlık Müfettişlerince görevden alınması teklif edilen ama ceza verilmeyip örtbas edildiği iddia edilen İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ'ye Ak Parti İzmir İl Başkanı ve MHP İzmir İl Başkanınından destek ziyareti geldi.

MEB 19.12.2019, 19:50 19.12.2019, 19:50
'İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Hakkında Ziya Selçuk Gerekeni Yapsın!'

Ajanskamu.Net- Önce Rotaryenlerle ve MAsonalr ilbirliği yaptığı ve İzmirdeki Okulları Masonlara teslim ettiği için gündeme gelen ve bu konuda hiçbir açıklama yapmayıp sessizliğe bürünen İl Müdürü Ömer YAHŞİ, son olarak Milli Eğitim Bakanlığı müfettişlerinini tespit ettiği  yolsuzluk iddialarıyla gündeme gelmişti.

Adana Milletvekili İsmail KONCUKun gündeme getirdiği İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİnin bir GSM operatöründen proje adı altında 400 bin tl alıp bununla tatil yaptığı ve bunun Bakanlık Müfettişlerince tespit edildiği ve yolsuzluk nedeniyle görevden alınıp yargılanması gerektiğinini Bakanlık müfettişlerince teklif edilmesine rağmen bu yolsuzluğun örtbas edildiğine dair iddialarının ardından İl müdürü Ömer YAHŞİ tarafıma verilen bir ceza bulunmamaktadır diye bir açıklama yapmıştı. 

İsmail KONCUK bunun üzerine TBMMde MEB bütçesinin görüşmeleri esnasında bu konuyu tekrar Meclis gündeminden dile getirerek yolsuzluk iddialarını TBMM tutanaklarına geçmesini sağladı. KONCUK konuşmasında bir de Milli Eğitim Bakanına çağrı yaparak; Bu il mdüürünün MEBe yakışmadığı ve görevden alınması gerektiğini, İzmir Valisinin de bu duruma sessiz kaldığını Meclis Kürsüsünden bir kez daha dile getirmişti. 

İşte İsmail KONCUKun o konuşması: 

Bu olayın ardından bugün İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü resmi twitter hesabından  ilginç bir paylaşımda bulunuldu. 

Paylaşımda  Yolsuzluk iddalarıyla gündemde olan ve  yaptığı protokolle İzmirdeki okulları  Rotaryenlere kendi eliyle teslim eden İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİye Ak Parti İzmir İl Başkanı ve MHP İzmir İl Başkanınından destek ziyareti geldiğiner dair bir paylaşım yapıldı.

Masonlarla yaptığı protokolle İzmirdeki okulları Rotaryenlere teslim eden ve Yolsuzluk iddialarıyla Bakanlık Müfettişlerince görevden alınması teklif edilen ama ceza verilmeyip örtbas edildiği iddia edilen İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİye Ak Parti İzmir İl Başkanı ve MHP İzmir İl Başkanınından destek ziyareti geldi.

Bu paylaşımın üzerine  Adana Milletvekili İsmail KONCUK sosyal medya hesabından bir açıklama daha yaparak iddialarını yineledi ve duruma tepki gösterdi. :

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne siyasetçi ve bazı sivil toplum örgütlerinin ziyareti yoğunlaşmış. Bunu nasıl okumamız lazım? Kim ne yaparsa yapsın, ben sorumluluğumu yerine getirdim ve sözlerimin arkasındayım. İktidar ve Sn Ziya Selçuk da kendilerine yakışanı yapsınlar, artık. 

Aile fertlerini, kurum parası ile tatile gönderme suçu, benim değil, Bakanlık müfettişlerinin, bilgi, belge ve şahitler üzerinden yaptıkları bir tespittir.

TBMM’de, bizzat Milli Eğitim Bakanı Sn Ziya Selçuk, 600 milletvekili ve tüm Türkiye’ye TBMM TV aracılığıyla yaptığım açıklama bu ülkede karşılık bulmuyorsa, bu sözün bittiği, tuzun da koktuğu yerdir. Benden günah gitti. Tüm sorumluluk, bilip de bilmezden gelenlerindir.

www.ajanskamu.net 

 

Yorumlar (39)
ferhat 8 ay önce
Yazıklar olsun size adam İl Müdürü olarak Masonlara okulları teslim etti. Gidip adamı ziyaret edip bir de destek mi veriyorsunuz cumhur ittifakı olarak. Size verdiğim oylar haram zıkkım olsun.
Kemal 8 ay önce
Tuz da kokmuş artık, bu memlekette hırsızlık ve masonlarla ortak iş yapmak itibar görüyorsa artık. Tuz da kokmuş demektir. Sandıkta bunun hesabını keser millet size.
Nurettin DİREK 8 ay önce
Sayın KONCUK da olmasa bu olup bitenlerden haberimiz olmayacak. Adam her türlü haltı yiyip bir de destek görüyorsa vay halimize bizim. Yazık ki ne yazık.
İblis leblebici 8 ay önce
Bu İl Müdürü Rotaryenlerle İşbirliği yaptığında sendikanın içindeki bütün saz arkadaşları savunmaya geçip olayı Bakana yamamaya çalışıp Müdürü korumaya çalışırken rezil olmuş, üç maymunu oynamıştı. Şimdi de siyasiler desteğe gitmiş. Ne oluyoruz beyler. Memleket ne hale geliyor.
Vay Be! 8 ay önce
Koncuk'u , partisini zerre sevmem ama ne yalan söylim adamın her cümlesi doğru. Memlekette adaleti savunması gereken ve gereğini yapması gerekenler yapmıyorsa , susuyorsa, bir de üstüne üstlük destek veriyorsa hepimize geçmiş olsun.
Tanju KORKMAZ 8 ay önce
İl müdürümüz saygın birisidir. Rotaryenlerle yaptığı proje İzmiri'n çocuklarını karanlık bir anlayıştan kurtarıp , Geleceğin aydınlıklarına ulaştıracak yegane çalışmadır. Saygılı olun lütfen
Ak Partiye Yakışmıyor 8 ay önce
Yolsuzluklar tespit ediliyor, Bakanlık müfettişleri cezayı teklif ediyor, Görevden alınsın, ağır cezada yargılansın , parayı tazmin etsin diyor. Olayı kınamaya çeviriyor Vali ceza vermiyor. Adam çıkıyor bana tevdi edilen bir ceza yok diyor. Yani iddialar yalan, bu komplo vs demiyor. Evet iddialar doğru ama ceza vermediler demeye getiriyor. Bir de üstüne üstlük ziyarete gidiyor siyasiler. Yani diyecek geriye ne laf kalıyor. Tuz da kokmuş artık. Bu memlekette masonlarla ortak iş yapmak ve hırsızlık böyle mi cezalandırılıyor. Yazıklar olsun.
Kubilay CENKÇİ 8 ay önce
AKP zihniyetinden başka ne bekliyorsunuz. AKP bürokratlarından . Şaşırmadım
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner51
26°
kapalı
Günün Anketi Tümü
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Namaz Vakti 09 Ağustos 2020
İmsak 04:19
Güneş 06:00
Öğle 13:15
İkindi 17:07
Akşam 20:20
Yatsı 21:53