AK Parti'li başkanın torpil iddiasına Bakan Selçuk'tan yanıt geldi

Çamlıdere Belediye Başkanı AK Parti’li Hazım Caner Can’ın Milli Eğitim Bakanı (MEB) Ziya Selçuk’un kardeşi Hamdi Selçuk’un öğretmen tayinlerinde torpil yaptığı iddiasına MEB’ten açıklama geldi. Yazılı açıklama yapan MEB, iddiayı yalanlarken Ercan’ın sözlerini “Mesnetsiz” diye niteledi.

MEB 25.10.2020, 20:17 25.10.2020, 22:37
AK Parti'li başkanın torpil iddiasına Bakan Selçuk'tan yanıt geldi

Ankaranın Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner Can, sitem dolu bir konuşma gerçekleştirdi.

AK Parti İlçe Kongresinde konuşan Hazım Caner Can, ilçesinde eğitim konusunda meydana gelen torpil olaylarına sitem etti.

Eğitimde yaşananlara değinen Can, "Eğitim tuz kokmaya başladı" dedi.

İlçesinde 4 öğretmenden 2sinin sınav kazanarak gittiğini, 1 tanesinin eş durumundan ayrıldığını ifade eden Can, diğer öğretmenin ise torpille Mamaka geçtiğini söyledi.
Söz konusu durum için "Olmaz arkadaş" diyerek sert çıkan Can, torpili olan kadın öğretmenin izini sürdüğünü ve o torpilin Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçukun kardeşi Hamdi Selçuka uzandığını belirtti.

Can, "Kardeşim Bakanlığı Bakan mı yönetecek kardeşin mi yönetecek, yok böyle bir şey" diyerek isyan etti.

MEB’ten yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Öğretmen görevlendirme süreçleri, ilgili mevzuat çerçevesinde, söz konusu eğitim kurumunun ihtiyaç durumu göz önünde bulundurularak planlanmakta olup Çamlıdere ilçemizdeki öğretmenlerimizin görevlendirme başvuruları da bu koşullar doğrultusunda değerlendirilerek gerçekleştirilmiştir. Öğretmenlerimizin ‘sınav, eş durumu ve sağlık mazereti’ gibi nedenlerle görev yeri değiştirme talepleri yasal hükümlerce güvence altına alınmış haklarıdır. Öğretmenlerimize ve Sayın Bakanımıza yöneltilen mesnetsiz iddialarla ilgili gerekli hukuki süreçler başlatılmıştır.”

Yorumlar (2)
Ali ganca 12 ay önce
Çamlıdere belediye başkanı partinin eğitim politikasını eleştirmiş parti disiplinine sevk edilmeli
Bahtiyar 1 yıl önce
Onca bakan geldi. Hemehrimiz Ziya beynimi buldun başkan eleştirecek. Sanki önceden öğretmen dolup taşıyordu Çamlıderede. Elini birtatlı gelirzaten Ankaralıya
Günün Anketi Tümü
Asgari Ücrete Zam Ne Kadar Yapılmalı?
Asgari Ücrete Zam Ne Kadar Yapılmalı?
Namaz Vakti 28 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı