Bakan Mahmut Özer, milletvekili adayı olacak mı?

Bakan Mahmut Özer, milletvekili adayı olacak mı?

MEB 18.11.2022, 21:21
Bakan Mahmut Özer, milletvekili adayı olacak mı?

Yeni Adım Gazetesi köşe yazarlarından Erhan ÇAKMAK köşe yazısında "Bakan Mahmut Özer, milletvekili adayı olacak mı?" konusunu kaleme aldı.

İşte Erhan ÇAKMAKın o yazısı

Seçim sürecinin başlaması ile birlikte milletvekilliği adaylığı bakımından birçok isim telaffuz edilmeye başlandı.


Aralarında çok önemli isimler de bulunuyor. Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr. Mahmut Özer gibi… Bakan Özerin, Ak Parti Zonguldak birinci sıradan milletvekili adayı olabileceği siyaset kulislerinde konuşuluyor.

Sayın Bakanın bundan haberi olmayabilir, bu durum siyaset kamuoyunda bir "temenni" olarak gündeme getirilmiş de olabilir…

Prof.Dr. Mahmut Özerin, Zonguldaktan milletvekili adayı olması için bakanlık mevkiinden ayrılması gerekiyor.


Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Türkiye Cumhuriyetinin en önemli bakanlıklarından birine atanan Mahmut Özerin, durup dururken, bakanlığı bırakıp milletvekili adayı olması pek akla yatkın değil…

Bunun tek koşulu olabilir… Sayın Cumhurbaşkanımız, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özere " Git, Zonguldaktan milletvekili adayı ol, seçimi kazan gel " derse, o zaman akar sular durur. Bakan Özer, milletvekili adayı olur, seçimi kazanır, Ak Partiye büyük güç kazandırır, özellikle bu seçimin sonuçlarında etkili olacak " Z " kuşağının oylarının Ak Parti"ye akmasını sağlayabilir.


Sayın Özer, ZBEÜnün eski Rektörü olması nedeniyle, gerek mezun olmuş, gerek halen öğrenime devam eden üniversite öğrencilerinden büyük destek göreceği gibi, öğretmenlere sağladığı haklar bakımından eğitim çevrelerinden de büyük destek görebilir. Kimi çevrelerce, Öğretmenlik Meslek Kanununa yönelik eleştiriler olsa bile, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özerin, öğretmenlik mesleğinin saygınlığının en üst düzeyde gerçekleşmesi, öğretmenlerin ekonomik ve sosyal haklarının genişletilmesi için verdiği büyük mücadele takdirle karşılanıyor.

Kamuoyunda ve eğitim çevrelerinde yakından bilinen tek bir örnek verelim… Milli Eğitim personeline en yüksek promosyon sağlanması Bakan Özerin talimatı ile gerçekleşti.

Sözün kısası şudur : Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr. Mahmut Özerin adı bu memlekette "milletvekili adayı" olması temennisiyle geçiyorsa eğer, Zonguldakta üniversite rektörlüğü yaptığı yılları boşa harcamamış demektir.
 

banner183
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 03 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı