Bakan Özer'e sert tepki: Eğer vatandaşın derdi sana ağır geliyorsa o koltukta oturmayacaksın

Bakan Özer'e sert tepki: Eğer vatandaşın derdi sana ağır geliyorsa o koltukta oturmayacaksın

MEB 18.11.2022, 20:04
Bakan Özer'e sert tepki: Eğer vatandaşın derdi sana ağır geliyorsa o koltukta oturmayacaksın

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özerin Hatayda kendisine sunulan çiçeği almamasına CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kayadan sert tepki geldi. Özerin hareketinin asla unutulmayacağını söyleyen Kaya, "Öğretmen karşısında kulağını kaşıyan bir Milli Eğitim Bakanı istemiyoruz. Mahmut Özeri kınıyorum. Eğer vatandaşın derdi sana ağır geliyorsa o koltukta oturmayacaksın." ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer çeşitli temaslar için gittiği Hatayda Cumhuriyetin 100. yılında 100 bin öğretmen talebini bir buket çiçekle ileten genç öğretmenin uzattığı çiçeği kabul etmemişti. Görüntülerin ardından sosyal medya ikiye bölünmüş, bazı kullanıcılar Bakan Özere hareketi nedeniyle tepki gösterirken, güvenlik gerekçesiyle çiçeği kabul etmemesinin normal olduğunu savunanlar da çıkmıştı.

"MAĞDURİYETLER OLUŞACAK"

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, TBMMde düzenlediği basın toplantısında uzman ve başöğretmenlik unvanları için yapılacak sınavın hukuksuz olduğunu savunurken, Bakan Mahmut Özere sert sözlerle yüklendi. Farklı görüşteki 15 sendikanın, bu sınava itiraz ettiğini ve konunun Anayasa Mahkemesine taşındığını anımsatan Kaya, "Anayasa Mahkemesinin sınavdan önce kararını vermesi gerekir. Aksi takdirde mağduriyetler oluşacak." diye konuştu.

SINAV KİTAPÇIKLARINI GÖSTERDİ

Sınavda çıkacak soruların elden ele dolaştığına yönelik ihbarlar aldıklarını iddia eden Kaya, bazı sendikaların üyelerine gönderdiği sınav kitapçıklarını basın mensuplarına gösterdi. Kaya, bu kitapçıklardaki soruların sınavda çıkması durumunda bunun hesabını soracaklarını, hiç kimsenin öğretmenin onuruyla oynamaya hakkı olmadığını söyledi.

"ÖĞRETMEN KARŞISINDA KULAĞINI KAŞIYAN BAKAN İSTEMİYORUZ"

Kaya, Hatayda atanma talebinde bulunan öğretmenlerin Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özere çiçek sunduğunu anımsatarak şunları kaydetti: "Öğretmen karşısında kulağını kaşıyan bir Milli Eğitim Bakanı istemiyoruz. Çiçeğini almadığın öğretmenler bir gün atanacak ancak senin öğretmenlere yaptığın bu muamele asla unutulmayacak. Mahmut Özeri kınıyorum. Öğretmenin elinden çiçek almamak bir yana, öğretmenin eli öpülür. Öğretmene ve vatandaşa saygı göstermek her siyasetçinin görevidir. Eğer vatandaşın derdi sana ağır geliyorsa o koltukta oturmayacaksın."

banner183
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 09 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı