Bakan Selçuk, Gölbaşı'nda incelemelerde bulundu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bir süre önce yağıştan etkilenen memleketi Ankara'nın Gölbaşı ilçesindeki Emirler Mahallesi'nde ve civar mahallelerde incelemelerde bulundu.

MEB 13.06.2021, 21:53
Bakan Selçuk, Gölbaşı'nda incelemelerde bulundu

Bakan Selçuk, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ve Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan ile memleketi Gölbaşı ilçesine bağlı Emirler Mahallesine geldi.

İki gün önceki yağıştan etkilenen evlerde incelemelerde bulunan Bakan Selçuk, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Ziya Selçuk, burada yaptığı açıklamada, memleketi Emirler Mahallesine ve civar mahallelere ziyaretini vatandaşlara hem "geçmiş olsun" dileklerini iletmek hem de hasarın ne olduğunu konuşmak üzere gerçekleştirdiğini ifade etti.

Yetkililerin bölgede gerekli çalışmaları yaptığını anlatan Selçuk, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu köyden olmam dolayısıyla burada bulunuyorum, ilgili bakanlıklardan, belediyelerden arkadaşlarımız, kaymakamlık her türlü hasar tespitini yapıp dünden itibaren gerekli çalışmalara başladı. Biz hem bir geçmiş olsun ziyaretinde bulunalım hem de köylülerle beraber buradaki hasarları konuşalım istedik. Bu çerçevede yazılı olarak tespit tutanakları tutuldu. Bundan sonra işlem süreçleri başlayacak. Özellikle dere yataklarının ıslahı konusunda gereken tedbirleri yenileyerek bundan sonra böyle bir durumun olmaması için daha dikkatli olunması söz konusu. İnşallah gereken her şey yapılacak."

Selçuk, "Köyde çok küçük çaplı da olsa hasarların bulunduğunu, bazı duvarların yıkıldığını, bazı ağıllarda tahribat bulunduğunu" belirterek, "Bütün bunların hepsi çok net olarak tespit edilip gereken her türlü önlemler alınacak. Burada yetkili arkadaşlarımızla beraber gereken çalışmalar yapıldı. Emirler Mahallesinin ardından diğer köylere de bakarak oradaki hasarın tespit edilmesi ve işlemlerin yapılması noktasında süreci başlatmış bulunuyoruz." diye konuştu.

Yorumlar (0)
31°
açık
Günün Anketi Tümü
Ek atama neden yapılmıyor?
Ek atama neden yapılmıyor?
Namaz Vakti 27 Temmuz 2021
İmsak 04:01
Güneş 05:48
Öğle 13:16
İkindi 17:11
Akşam 20:33
Yatsı 22:13