Bakan Yardımcısı Özer: Her zaman özel öğrencilerin yanındayız

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Özer, özel eğitim sınıflarına yaptığı ziyarette her zaman özel öğrencilerin yanındayız, açıklamasında bulundu.

MEB 07.04.2021, 15:50
Bakan Yardımcısı Özer: Her zaman özel öğrencilerin yanındayız

Bakan Yardımcısı Özer, özel eğitim hizmetlerinin yaygınlaştırılması amacıyla özel eğitim sınıflarının eğitim ortamlarının materyal desteğiyle yenilendiğini, Özel Eğitim Uygulama Okulunun ek binasının yenilenerek öğrencilerin daha kaliteli eğitim ortamlarından yararlanmalarının sağlanmış olduğunu belirterek, Bakanlık olarak özel öğrencilerin her zaman yanlarında olduklarını ve her türlü desteği vereceklerini söyledi.
 

Akyurt ilçesinde özel eğitim anaokulu, özel eğitim uygulama okulu (I, II, III. kademe) ve özel eğitim meslek okulunun açılması ile ilgili planlamanın yapılarak yatırım programına alınacağının müjdesini veren Özer, Nevzat Hüseyin Tiryaki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesindeki atölyelere gerekli desteğin verilerek güçlendirildiğini ve meslek lisesi öğrencileri için kaliteli eğitim alanları oluşturulduğunu da sözlerine ekledi.
 
Ziyaretleri esnasında Bakan Yardımcısı Mahmut Özere;  Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, Ankara Millî Eğitim Müdürü Turan Akpınar,  Özel Eğitim ve Kaynaştırma Daire Başkanı Cemal Özdemir, Akyurt Kaymakamı Osman Altın ve Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık eşlik etti.

Yorumlar (0)
13°
açık
Günün Anketi Tümü
MEB'in 20 Bin Öğretmen Atama Takvimini Doğru Buluyor musunuz?
MEB'in 20 Bin Öğretmen Atama Takvimini Doğru Buluyor musunuz?
Namaz Vakti 23 Nisan 2021
İmsak 04:31
Güneş 06:06
Öğle 13:07
İkindi 16:54
Akşam 19:59
Yatsı 21:27