Başarısız Bürokratlar Mahmut Özer'e Ayak Bağı Oluyor

Başarısız Bürokratlar Mahmut Özer'e Ayak Bağı Oluyor

MEB 13.10.2021, 21:37
Başarısız Bürokratlar Mahmut Özer'e Ayak Bağı Oluyor

Prof.Dr. Mahmut Özer Milli Eğitim Bakanı olmadan önce Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi başkanlığı ve Bülent Ecevit Üniversitesi rektörlüğü görevlerinde bulunmuştu. Her iki görevinde de iyi ve uyumlu bir ekip kurmuş ve kısa sürede sorunları tespit edip yerinde müdahaleleri ile başarılı olmuştu. Bakan Yardımcılığı döneminde de çocuk dokturu olmasına rağmen, Mesleki Eğitim alanında görev verdiği Kemal Varın Numanoğlunun yakaladığı başarı, onu eleştirenlerin haksızlığını ortaya koymuştu.

Bakan olduktan sonra vakit kaybetmeden hızlı bir şekilde değişimlere gitmiş ve üst düzey bir çok atama yapmıştı. Genel Müdürler, Daire Başkanları, İl Müdürleri hatta ilçe müdürleri değişiminde siyaset baskısını da göğüslen Özer Mebde adeta değişim fitilini ateşledi. Köklü reformlar ona inanmışlar tarafından yapılır düstüru ile hareket eden Sayın Bakan, takdir yetkisini kimseyle paylaşmayacağını yaptığı son atamalarla da gösterdi.

Cumhurbaşkanımız tarafından da övgüyle bahsedilen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ak Partinin Bakanı olduğunu, kendisini bu göreve getiren Sayın Cumhurbaşkanımıza minnetini her ortamda ifade etmektedir. Mahmut Özer inanmışlarla yola devam etmelidir. Özellikle kendisine ayak bağı olan tüm renksiz günü kurtaran bürokratlardan kurtulmalıdır. 

Hatırlanacağı üzere üç büyük ilden Ankara ve İzmirdeki değişimler kamuoyu tarafından büyük alkış almıştı. Ancak son dönemde İstanbulda sürekli halının altına süpürülen ve artan eğitim sorunları Milli Eğitim Bakanlığını ve Bakan Beyi zayıf göstermektedir.

Sınıfların en fazla kapatıldığı il İstanbuldur. Kentin büyüklüğü nispetinde bu normal gibi gözükse de kazın ayağı öyle değil. İstanbulda Bakanlık politikaları ile entegre bir çalışma yürütülmediği medyaya yansıyanlardan belli olmaktadır.

Günü kurtaran, akmaz kokmaz eylemlerle daha fazla yol alınamayacağı aşikardır. Değişim seçime hazırlanan ülkenin kalbi İstanbul için de vazgeçilmezdir. İl

Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcının klasik müfettiş kökenli bürokrat tarzı ile İstanbul yönetilemez.

Bunu elbette Bakan Beyde biliyor. Demirören Medya grubu ile yapılan protokol töreninde Demir Ören Medya Gurubu yöneticilerine, Valiye, İstanbuldaki tüm Meb camiasına, öğrencilere bile teşekkür edip Levent Yazıcıyı es geçmesi dikkatlerden kaçmadı.

Umarız sayın Bakan kendisine yetişemeyen ve ayak bağı olan toplumsal olaylarda tarafını gösteremeyen renksiz bürokratlar ile bir an önce yollarını ayırıp başarılarına devam eder.

Kamuajans

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
Namaz Vakti 23 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı