Bu İlde Okullar Kaderine Terkedildi

En son Bolu il merkezinde 3 yıl önce 20 kadar okulun güçlendirmesini tamamlayan İl Özel İdaresi şimdi de Bolu Gerede ilçesinde bulunan GeredeOrtaokul Binasının güçlendirme ve onarım inşaatı ihalesini ilana çıktı.

MEB 16.04.2022, 12:14
Bu İlde Okullar Kaderine Terkedildi

5 kadar okul güçlendirme için, sıra beklemeye devam ediyor.

Her gün deprem konusunda yapılan haberlerle daha da derinleşen bu okulların hali ne olacak endişesi öğretmen öğrenci ve velileri kaygılandırıyor.

Halihazırda il genelinde çok sayıda okulun güçlendirme beklediği ve güçlendirmesi devam eden okullarında hızlıca hizmete alınması gerektiğini vurgulayan veliler çocuklarını güçlendirme yapılmayan okullara göndermek istemiyorlar.

İl Özel İdaresi tarafından daha önce 44 okulun güçlendirme projesinin hazırlanması için ihaleye çıkmış ihale iptal olmuştu.

Geçen sene proje çalışması iptal olan ihalelerden yedisi münferit olarak tamamlanmış ve imalat aşamasına gelinmişti.

İl genelinde deprem güçlendirmesi için bekleyen 35 okulun durumu ise hala netlik kazanmadı.

İlimizin en büyük okulları arasında yer alan onlarca eğitim kurumunda binlerce çocuğumuz güvensiz binalarda eğitim almak zorunda kalıyor.

Paşaköy İlk Okulu, Sakarya İlk Öğretim Okulu ve Kültür Orta okulu gibi ilimizin en eski ve köklü eğitim kurumlarının içinde olduğu binaların muallak durumu velileri çileden çıkarıyor.

https://www.bolugundem.com/

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 25 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı