Destek Eğitim Odasında Kimler Görev Alabilir?

Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliği kapsamında destek eğitim odalarında kimlerin görev alabileceği ve kimlerin alamayacağı 25. maddede düzenlenmiştir.

MEB 14.05.2019, 10:58 14.05.2019, 10:58
Destek Eğitim Odasında Kimler Görev Alabilir?

30471 sayılı Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliğine göre destek eğitim odalarında eğitimcilerin görev alabileceği ve alamayacağı 25. maddede belirtilmiştir. Daha önceden okul öncesi öğretmenleri destek eğitim odasında görev alamıyorken, şu anda yürürlükteki yönetmelik hükümleri gereğince okul öncesi öğretmenleri de destek eğitim odasında görev almaktadır. Yönetmeliğe göre destek eğitim odasında görev alabilecekler;

1-Özel eğitim öğretmenleri

2-Okul öncesi öğretmenleri

3-Sınıf öğretmenleri

4-Diğer alan öğretmenleri

5-Üst kademelerde görev yapan alan öğretmenleri

6-Norm fazlası öğretmenler

şeklinde belirtilmiştir.

Aynı yönetmenin 25. maddesi (ğ) bendinde destek eğitim odasında görev alamayacaklar ise;

1-Okul müdürü

2-Müdür yardımcıları

3-Müdür yetkili öğretmenler

olarak belirtilmiştir.

Yorumlar (0)
banner51
12°
kısa süreli yağmur
Günün Anketi Tümü
Taşerondan Kadroya Geçen İşçiler Ne Zaman Toplu Sözleşmeye Dahil Edilmeli?
Taşerondan Kadroya Geçen İşçiler Ne Zaman Toplu Sözleşmeye Dahil Edilmeli?
Namaz Vakti 28 Mayıs 2020
İmsak 03:35
Güneş 05:29
Öğle 13:06
İkindi 17:05
Akşam 20:34
Yatsı 22:19