EBA FIRSATÇILARI!

UZAKTAN eğitimin adı olan EBA'ya yoğun katılım sebebiyle internette meydana gelen aksaklık, Tayyip Erdoğan nefretiyle yaşayanları sevindirdi.

MEB 26.09.2020, 12:23
EBA FIRSATÇILARI!

 Cumhurbaşkanı Erdoğan düşmanlığında birleşen bazı sözde maneviyatçı ve sol basın, internette yaşanan bu aksaklığı fırsat bilerek kol kola hükümete saldırdı OYSA EBA, geçtiğimiz Mart ayından bu yana oldukça başarılı bir şekilde uygulanıyor ve hiç bir aksaklık da yaşanmıyordu. Dünyada örnek olarak gösterilen bu sistemde ilk gün yoğunluğu sebebiyle yaşanan bu aksaklık salı itibariyle giderildi ve yayın normal akışına girdi.

KORONAVİRÜS salgını sebebiyle Milli Eğitim Bakanlığı kısmen de olsa bu yıl uzaktan eğitime devam edileceğini açıkladı. Uzaktan eğitim de TVlerden veya internet yoluyla yapılan EBA olarak adlandırılıyor. Fırsatı kaçırmıyorlar Geçtiğimiz mart ayında okulların pandemi sebebiyle tatil edilmesinin hemen akabinde yayına başlayan ve dünyada örnek bir eğitim sistemi olarak takdir gören EBAda pazartesi günü yoğunluk sebebiyle internette bazı sıkıntıların yaşanması, sözde maneviyatçı ve sol kesim tarafından AK Parti Hükümetine ve Cumhurbaşkanı Erdoğana bir saldırı fırsatı olarak değerendirildi. İkisi de aynı yerden mi yönetiliyor?

Maneviyatçı kesmin sözde temsilciliğini yaptığını iddia eden bir gazetenin EBAda meydana gelen geçici aksaklığı okuyucusuna "EBA Çöktü" diye verdiğe görüldü.

Sözde maneviyatçı kesim haberi bu başlıkta verirken sol kesimin militarist gazetesi Evrensel de internetteki aksaklığı aynı manşetle vererek her iki uç gazetenin Erdoğan ve AK Parti nefretinde nasıl birleştiğinin açık bir tezahürüydü. Kendisini yıllardır sözde maneviyatçı çizgide gösteren bir gazete ile Sosyalist ve materyalist görüşe sahip Evrensel gazetesinin aynı başlığı atmaları, kamuoyunda "bu iki gazete aynı yerden mi yönetiliyor?" sorusunu akla getirdi. Ve yine bu iki uç kesimin Erdoğan nefretiyle nasıl bir araya gelebildiklerini kamuoyu ibretle seyrediyor. 

MİLLİ Eğitim Bakanlığından  Eğitim Bilişim Ağı  (EBA) uygulamasına erişim sorununun, teknik \ ekiplerce yapılan iyileştirmelerle hızla çözüme ulaştırıldığı bildirildi. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, EBA platformuna ve EBA Canlı Ders uygulamasına erişimde yaşanan teknik sorunla ilgili kamuoyunun bilgilendirilmesine ihtiyaç duyulduğu ifade edildi. "Eş zamanlı kullanıcı yoğunluğuna bağlı olarak 08.30-12.00 saatleri arasında, aralıklı olarak bazı kullanıcılar tarafından karşılaşılan erişim sorunu, vakit kaybetmeksizin teknik ekiplerimizce yapılan iyileştirmelerle hızla çözüme ulaştırılmıştır." bilgisi verilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "22 Eylül itibarıyla uygulamaya alınan canlı ders za\ man çizelgesindeki yeni| İlklerle, bir öğrencinin gün j içinde işleyebileceği canlı ders sayısı büyük oranda artırılmıştır. Bu uygulamayla, TRT EBA TV yayınlarına ilave olarak öğrencilerin, günlük ders programının tamamına yakınını canlı dersler aracılığıyla, öğretmenleriyle etkileşimli olarak yapması amaçlanmıştır. Söz konusu uygulamanın ilk günü olması sebebiyle eş zamanlı kullanıcı yoğunluğu oluşmuştur. Eş zamanlı kullanımdan kaynaklı bu durumla ilgili tespitler, anlık olarak yapılmış ve aynı gün iyileştirmeler devreye alınmıştır. Bu kapsamda öğrencinin, dersin başlamasından 30 dakika öncesine kadar kolaylıkla sisteme erişerek doğrudan canlı dersine katılabilmesini sağlayacak hızlı geçiş özelliği iyileştirilmiştir." 

MİLAT

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (0)
banner51
20°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 28 Ekim 2020
İmsak 05:58
Güneş 07:23
Öğle 12:53
İkindi 15:44
Akşam 18:12
Yatsı 19:33