EBA'nın etkinliği artırılacak

MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB) Yenilikve Eğitim Teknolojileri (YEGİTEK) Genel Müdürlüğünün öncülüğünde 2023 Eğitim Vizyonu ışığında EBA'nın etkinliği artırılacak.

MEB 05.05.2021, 01:52
EBA'nın etkinliği artırılacak

MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB) Yenilikve Eğitim Teknolojileri (YEGİTEK) Genel Müdürlüğünün öncülüğünde 2023 Eğitim Vizyonu ışığında tasarlanan projeyle hem olağanüstü durumlarda eğitimin kesintisiz sürdürülmesinin temin edilmesi hem de geleceğin eğitim sisteminin şekillendirileceği atılımların gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.

Küresel ölçekte en çok ziyaret edilen dijital eğitim platformu unvanına sahip EBAnın daha etkin bir öğrenme platformu haline getirilmesinin amaçlandığı proje kapsamındaki çalışmalar, Yeni Nesil Bir Dijital Eğitim (NDES) sisteminin de altyapısına hizmet edecek ve referans olacak.

Projenin "Acil Durum Tepkisi" olarak adlandırılan bileşeni kapsamında Türkiye genelindeki 973 ilçe içinde en alt gelişmişlik düzeyine sahip 110 ilçede EBA erişim ve kullanım yoğunluğu yakından izienecek ve artırılacak. Bu ilçelerde EBA Televizyonlarını izleme oranları ile EBA kullanım etkinliğini belirlemeye ve kullanımı artırmaya yönelik saha çalışmaları yapılacak.

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (0)
19°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Namaz Vakti 18 Mayıs 2021
İmsak 03:48
Güneş 05:37
Öğle 13:06
İkindi 17:02
Akşam 20:24
Yatsı 22:05