Ekrem İmamoğlu'ndan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürüne Tepki!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'daki 23 Nisan töreninde İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı'ya, çelenk koyma nedeniyle tepki gösterdi.

MEB 23.04.2021, 12:54
Ekrem İmamoğlu'ndan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürüne Tepki!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Nisan’ın 101’nci yıl dönümünde, Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda düzenlenen törene katıldı. İmamoğlu, İstanbuldaki 23 Nisan töreninin gerekli özen ve ihtimam gösterilmeden yapılmasıyla ilgili İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcıya tepki gösterdi.

"PARAN YOKSA BÜYÜKŞEHİRDEN İSTE"

İmamoğlu, tepkisini şu sözlerle dile getirdi: İstanbulda İstanbul Büyükşehir Belediyesi burda... Beyoğlu Belediyesi ile çelenk koyma töreni yapıyorsun. İl Milli Eğitim müdürü... Paran yoksa Valilikten iste... Yoksa Büyükşehirden iste.. Zavallı...  

"ZAVALLILIK YANİ..."

Sabahın köründe yapıyorsun. Zaten sokağa çıkma yasağı var. Bari 10.00da yap. Milli Eğitim Müdürlüğünün faaliyeti değil ki.. 23 Nisanla ilgili bir kaç cümle etsene, Milli Egemenlikle ilgili, çocuklarla ilgili...  Faaliyet raporu sundu bize gitti. Zavallılık yani. Zavallı. Çok üzücü yani.. 

"YOK HÜKMÜNDE"

Tamam kapanma var. Kapanalım. Şu bayramda şurada Valilik kontrol etmeliydi. Özenli düzenli yapmalıydı. Bu olmaz. Çelenk koyma kısmına bile katkı sunmuyorsun biz devreye girmek zorunda kalıyoruz. Siyasi partileri anons ediyoruz. Yani yok hükmünde. Çok acı. İstanbul Milli Eğitim Müdürünü kınıyorum. Net. Kınıyorum, çok ağır kınıyorum hem de.. Hadsiz bir bayram, çelenk koyma töreni yaptı. Çok hadsiz.  İstanbula yakıştığını düşünmüyorum. İl Mİlli Eğitim Müdürü bunu ilk defa da yapmıyor. Aynı özensizlik geçen sene de vardı. Bu sene de var. Özensiz bir insan olduğunu düşünüyorum. Değerlerine sadık bir insan olduğunu düşünmüyorum.

TÖRENE İLİŞKİN DETAYLAR...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı İmamoğlu, 101’inci 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda düzenlenen resmi törene katıldı. İstanbul Vali Yardımcısı Levent Kılıç, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İYİ Parti İl Başkanı Buğra Kavuncu, CHP İBB Grup Başkanvekili Doğan Subaşı ve İYİ Parti İBB Grup Başkanvekili İbrahim Özkan da törende hazır bulundu.

Törenin resmi bölümü, İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı’nın anıta çelenk koyması, saygı duruşunda bulunması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son buldu.

Ekrem İmamoğlu, resmi tören sonrası zabıta mangası eşliğinde getirilen İBB çelengini Cumhuriyet Anıtı’na bıraktı. İmamoğlu’nun ardından sırasıyla CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu ile DSP, AKP, Genç Parti ve Atatürk Vakfı yöneticileri de anıta çelenk koydu.

Cumhuriyet

Yorumlar (0)
11°
açık
Günün Anketi Tümü
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Namaz Vakti 13 Mayıs 2021
İmsak 03:56
Güneş 05:41
Öğle 13:05
İkindi 17:00
Akşam 20:20
Yatsı 21:57