İl Müdürü İçin Soruşturma İzni Verildi, Savcılık İlk İfadesini Aldı. Hala Görevde!

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre hakkında yeni mobbing iddiaları ile suç duyurusunda bulunuldu. Müdürlükte görevli bir mimarın, Töre'nin kendisine mobbing uyguladığını iddia ederek şikayette bulundu.

MEB 30.10.2020, 23:47
İl Müdürü İçin Soruşturma İzni Verildi, Savcılık İlk İfadesini Aldı. Hala Görevde!

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre bir süre önce Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Hüdayi BAŞ’a Mobbing uyguladığı ve baskılara dayanamayan okul müdürü BAŞın rahatsızlanarak hayatını kaybettiği iddia edilmiş, hakkında suç duyurusu yapılmış ve Töre için soruşturma başlatılmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı Töre hakkında soruşturma izni verirken, savcılık da iddialarla ilgili olarak ifade almıştı. Töre bu defa yeni mobbing iddialerı ile gündeme geldi.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünde çalışan bir Mimar, Bakanlığa Pervin TÖRE’yi kendisine Baskı ve Mobbing uyguluyor diye şikayet etti. İddialar her zaman olduğu gibi yine çok ciddi.

Muğla’ya gelen Bakanlık müfettişleri Bakanlık müfettişleri Pervin TÖRE’nin Muğla İnşaat İşlerine de bakan Mimara Mobbing ve baskı yaptığı iddialarını soruşturmaya başladılar.
Milli Eğitim Bakanlığı, çok ciddi kanıtlar olmadığı sürece İl Müdürleri hakkında soruşturma izni vermiyor. Töre hakkındaki ciddi iddialara rağmen açığa alınmadı.

Kaynak: Egitimsitesi.net

Kaynak: Ajans Kamu
Yorumlar (1)
Hacı 1 ay önce
Sn pervin töre gittiği her ilde milli eğitime bir düzen bir kalite getirmiştir onun temposuna erişmek zor çalışkan il. Müdürü
banner51
açık
Günün Anketi Tümü
2021 Yılı Asgari Ücret ne Kadar Olmalı?
2021 Yılı Asgari Ücret ne Kadar Olmalı?
Namaz Vakti 04 Aralık 2020
İmsak 06:34
Güneş 08:06
Öğle 12:59
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09