İl Müdürü LGS sıralamaların açıklanmamasına rağmen iller sıralamasında 37 sıra yükseldiklerini açıkladı

İl Müdürü LGS sıralamaların açıklanmamasına rağmen iller sıralamasında 37 sıra yükseldiklerini açıkladı.

MEB 13.04.2022, 23:02
İl Müdürü LGS sıralamaların açıklanmamasına rağmen iller sıralamasında 37 sıra yükseldiklerini açıkladı

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe bugün vermiş olduğu bir röportajda 2020 LGSde Türkiye ortalamasının üzerine açık ara farkla çıkıldığını ifade ederek bu başarı ile iller sıralamasında 30un altında olduklarını ifade etti.

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı 2019 yılından sonra LGS sınavına dair iller arası başarılı sıralamaları gibi sıraya dayalı istatistikleri paylaşmıyor.

İl Milli Eğitim Müdürü konu ile yapmış olduğu açıklama ve konu ile atmış olduğu twitt

2020 yılında yapılan YKS, LGS sonuçlarında Gaziantepin Türkiye ortalamasının çok üzerine çıktığını gördük. Bu da bizim için şehir için fevkalade bir durum. Şehir böyle bir şeyi bekliyordu. Bu da bize nasip oldu. Gaziantep, uzun bir aradan sonra ilk defa YKS ve LGSde Türkiye ortalamasının üzerine açık ara farkla çıktık. Bu da iller sıralamasında bizi 30un altına çekti. Tabi ki yeterli değil. Hedefimiz ilk 5. Bütün paydaşların eğitime ortak destekleriyle Gaziantepte olağanüstü bir başarı yaşanıyor. Katkıları için hepsine çok teşekkür ediyorum."

Şimdi haberimizin başında da belirtiğimiz gibi MEB en son 2019 yılında illere göre LGS sıralamasını açıkladı ve açıklanan o verilere göre , Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dilin baz alındığı sıralamada Gaziantep 5.16 ortalama puan ile 66. sırada yer aldı. 334,22 puan ortalamasıyla geçtiğimiz yıl 63. sırada yer alan Gaziantep bu sene 3 puan gerilemişti.

2019 yılında 66.sırada olan Gaziantep, İl müdürü Yasin TEPEnin açıklamasına bağlı olarak baktığımızda 29.sıraya yükselmiş olsa bile ise en az 37 sıra birden yükselmiş olması gerekiyor.

Sonuç olarak MEB tarafından açıklanmayan bir istatistiğin İl Milli Eğitim Müdürü tarafından hangi verilere dayanarak böyle bir yorumda bulunduğu merak konusu olurken şayet böyle bir somut veri var ise İl Milli Eğitim Müdürü Yasin TEPE tarafından kamuoyuna paylaşmasını beklerken İl Milli Eğitim Müdürün yapmış olduğu twiiter paylaşımın da öğretmenlere teşekkür etmemesi ve dönemin Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUKa teşekkürünün eksik kaldığını belirtip ayrıca bu paylaşımını yorumlar neden kapattığını ise siz değerli okurlarımızın takdirine bırakıyoruz.

MEBPERSONEL 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 18 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı