İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Bir Garip Uygulama

Kırıkhan Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçedeki tüm ortaokullara zorunlu deneme sınavı yaptı. Milli Eğitim Müdürlüğü, ilcedeki ortaokulların 8. sınıflarına katılımın zorunlu olduğu bir deneme sınavı yaptı.

MEB 21.12.2019, 21:09 21.12.2019, 21:09
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Bir Garip Uygulama

Okul müdürlerinin görüşünü almadan, öğrencilerinin katılıp katılmama isteğini dikkate almadan yapılan bu zorunlu deneme sınavı ders saatleri içinde yapılarak, derslerin de işlenmesine engel oldu. Ayrıca okul müdürlerine emir vererek, okullarında 8. sınıflara kayıtlı tüm öğrencilerin katılmasını isteyerek, tüm öğrencilerin deneme sınavına katılmış olarak kabul edilip, deneme ücretlerinin görevli memura elden teslim edilmesini de istedi. Geçen yil da yapılan deneme sınavı masraflarını, birkaç okul müdürüne kendi okul bütçelerinden karşılamasını isteyen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, bu okul müdürlerinin: Biz artık tüm okulların deneme ücreti masraflarını karşılamak istemiyoruz. itirazı üzerine bu ücretleri tüm öğrencilerden zorunlu toplama yoluna gitti. Ayrıca bu deneme sınav soruları ve kitapçıklarının hazırlanması ile ilgili ihale bile yapmayarak, kendi belirledikleri bir kişiye sipariş vererek bu deneme sinavini yaptı. 

Edindiğimiz bilgilere göre aynı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün, hafta sonu DYK kurslarında deneme sınavı yapan bir okul müdürüne , hiçbir veli ve öğrenci şikayeti olmamasına rağmen, Deneme Sınavı yaptığı için Kinama cezası vermesi, bu durumu daha da ilginç hale getirdi. 
Kamuajans

Yorumlar (1)
Hüseyin Kayaalp 8 ay önce
Bu deneme sınavları her yerde yaptırılıyor
banner51
23°
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Namaz Vakti 14 Ağustos 2020
İmsak 04:28
Güneş 06:06
Öğle 13:14
İkindi 17:03
Akşam 20:12
Yatsı 21:42