İmamoğlu'nun İstanbul İl Milli Eğitim Müdürüyle İlgili Sözlerine Valilikten Tepki

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'daki 23 Nisan töreninde İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı için "zavallı" dedi. Valilik bu açıklamalara tepki gösterdi.

MEB 23.04.2021, 19:03
İmamoğlu'nun İstanbul İl Milli Eğitim Müdürüyle İlgili Sözlerine Valilikten Tepki

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbuldaki 23 Nisan töreninde İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcıya tepki gösterdi. İmamoğlu, Levent Yazıcı için "zavallı" dedi.

İstanbul Valiliği bir açıklama yaparak "Tüm yetkililer tarafından çelenk töreninin nasıl yapılacağının bilinmesine rağmen, tören sonrasında ilgili kamu görevlileri hakkında sarf edilen sözler, en hafif manada özensiz ve yakışıksız bir dilin tezahürü olmuştur"

İMAMOĞLUDAN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE: PARAN YOKSA İSTE, ZAVALLI!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Taksimde düzenlenen törende organizasyonun özensiz yapıldığını belirten İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, tören alanında sohbet ederken, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcıyı kınadığını söyledi.

İmamoğlu, "Paran yoksa valilikten iste, yoksa büyükşehirden iste. Zavallı" dedi. Aynı özensizliğin geçen yıl da olduğunu söyleyen İmamoğlu, "İstanbula yakışmıyor. Özensiz bir insan. Değerlerine sadık bir insan olduğunu düşünmüyorum" dedi.

İSTANBUL VALİLİĞİ: BU İFADELER YAKIŞIKSIZ

İstanbul Valiliği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Taksimdeki Cumhuriyet Anıtında düzenlenen törene ilişkin, "Tüm yetkililer tarafından çelenk töreninin nasıl yapılacağının bilinmesine rağmen, tören sonrasında ilgili kamu görevlileri hakkında sarf edilen sözler, en hafif manada özensiz ve yakışıksız bir dilin tezahürü olmuştur." açıklamasını yaptı.

Valilikten yapılan açıklamada, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında, bugün gerçekleştirilen çelenk töreni sonrasında yapılan açıklamalar nedeniyle bazı hususların kamuoyuna bildirilmesi zorunluluğunun doğduğu belirtildi.

Saat 09.00da Beyoğlundaki Taksim Cumhuriyet Anıtında "Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliğinin 5. maddesiyle düzenlenen "Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" törenleri dahilinde çelenk töreni icra edildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İlimizde bu yıl yapılacak tören ve etkinlikler bir haftalık zaman dilimine yayılmış, hangi kurumun, hangi görev ve sorumlulukları üstlenecekleri ve etkinliklere dair bütün hususlar, yazılı olarak ilgili kurumlarımıza bildirilerek kamuoyuna duyurulmuştur. Tüm yetkililer tarafından çelenk töreninin nasıl yapılacağının bilinmesine rağmen, tören sonrasında ilgili kamu görevlileri hakkında sarf edilen sözler, en hafif manada özensiz ve yakışıksız bir dilin tezahürü olmuştur. 23 Nisan gibi ulusumuzun birlik ve beraberliğini simgeleyen böylesine özel bir günde kullanılan üslubu ve sergilenen tavrı kamuoyunun takdirlerine sunuyoruz."

Açıklamada, törenle ile ilgili esas ve sorumlulukların yer aldığı "23 Nisan 2021 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İstanbul kutlama programı" ekine de yer verildi.

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (1)
sevgikatari 3 hafta önce
İl milli eğitim müdürüne söyledikleri terbiyesizliktir. öğretmen olarak imamoğlunu KINIYORUM..
24°
açık
Günün Anketi Tümü
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Yeni Çalışma Bakanı'ndan Beklentiniz Nedir?
Namaz Vakti 15 Mayıs 2021
İmsak 03:53
Güneş 05:39
Öğle 13:05
İkindi 17:01
Akşam 20:22
Yatsı 22:00