MEB Bakan Yardımcısı Mustafa SAFRAN'dan Nagehan ALÇI'ya Cevap

MEB Bakan Yardımcısı Mustafa Safran'dan, ''Öğretmenler Rahata Alıştı'' Diyen Habertürk Gazetesi Yazarı Nagehan Alçı'ya Cevap geldi. MEB bu hadsizlere haddin bildirmeli, öğretmenlik meslek kanunu bir an önce çıkarılmalıdır.

MEB 11.01.2021, 20:46
MEB Bakan Yardımcısı Mustafa SAFRAN'dan Nagehan ALÇI'ya Cevap

Ajanskamu-Özel Haber

MEB Bakan Yardımcısı Mustafa Safran HAbertürk Gazetesi Yazarı Nagehan ALÇInın çirkin sözlerine tepki göstererek öğretmenleri savundu..

MEB Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, Twitter  yaptığı açıklamalarda: 

Değerli meslektaşlarım; 
Hiç canınızı sıktığınıza değer mi? Biz biliyoruz ki işler biraz düzeldiğinde öğrenme kayıplarını telafi için gönüllü seferberlikler ilan edeceksiniz. Bir tek çocuğunuzun geride kalmasına gönlünüz elvermeyecek. Biz bunu biliyoruz. Sıkmayın canınızı.
Yapacak bir iş bulamayan herkesin eğitimle ilgilenmeye başlaması önemli bir gelişme. Demek bu ağır sorumluluğu bizimle paylaşanlar var. Öyleyse şunu herkes adına söyleyelim: Öğrenme kayıplarının telafisi var, canın yok.
Bu süre içinde öğretmenlerimiz, maske, solunum cihazı, eğitim içerikleri ürettiler, Vefa gruplarına katıldılar. Tek tek bütün öğrencileriyle ve velileriyle iletişim halindeydiler. Her ricamızı yerine getirmek için çabaladılar. Bazı güzel örnekleri ben şahsen burada paylaştım.
Salgın süresince en yüksek amacımız çocuklarımızın sağlığını korumak oldu. Gözettiğimiz temel kriter de Bilim Kurulumuzun önerileri idi. Şükürler olsun okul kaynaklı bir bulaşma yada can kaybı olmadı. İşimize sorumsuzca sataşmalar olmazsa, inşallah bundan sonra da olmayacak."
dedi. 

MEB Bakan Yardımcısı Mustafa SAFRANın öğretmenlere sahip çıkan bu tavrından ve öğretmenlerini yalnız bırakmamasından ötürü tebrik ediyor ve teşekkür ediyoruz. 

Ne yapsalar birilerinin gözüne  batan Öğretmen camiası , kendisine oy vermezsen öğretmen değilsin, öğretmenler yatıyor, öğretmenler rahata alıştı anlayışından bıktı artık. 

MEBin ve  Hükümetin öğretmenleri itibarsızlaştıran busöylemlerden örğetmenleri kurtarması elzemdir. 

Öğretmenlik Meslek Kanunu bir an önce çıkarılmalıdır. 

Yorumlar (2)
Garip öğretmen 1 hafta önce
Bu nasıl sahip çıkmak yahu. Bunlar kör mü? Öğretmenin aldığı maaş askeri ücrete yaklaşmış. Birde çıkıp öğretmene sahip çıkacağız diyorlar. Bence öğretmenlerle dalga geçiyorlar!
adem 1 hafta önce
tamam tamam sayın milli eğitim bakan yardımcım.yarından tezi yok biz öğretmen arkadaşlarla şu öğretmenlik meslek kanunu bir an önce çıkarırız.siz hiç merek buyurmayın. o iş bizde, lütfen siz kendinizi kasmayın.
10°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
WhatsApp yerine hangi uygulamayı kullanmayı düşünüyorsunuz?
WhatsApp yerine hangi uygulamayı kullanmayı düşünüyorsunuz?
Namaz Vakti 21 Ocak 2021
İmsak 06:48
Güneş 08:17
Öğle 13:20
İkindi 15:51
Akşam 18:14
Yatsı 19:38