MEB Basın Müşaviri Ubeydullah YENER , Bakan Ziya SELÇUK'u eleştiren paylaşımı beğendi.

MEB Basın Müşaviri Ubeydullah YENER , Bakan Ziya SELÇUK'u eleştiren paylaşımı beğendi.

MEB 08.05.2020, 01:42
MEB Basın Müşaviri Ubeydullah YENER , Bakan Ziya SELÇUK'u eleştiren paylaşımı beğendi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Köy Enstitüsülerinin kuruluş yıl dönemi olan 17 Nisan tarihi nedeniyle twiteer adresinden  "yaparak , yaşayarak güçlüklerle başa çıkmayı öğreten bir eğitim anlayışı sunan Köy Enstitüsü modeli her türlü siyasi tartışmanın dışında, ortaya koyduğu pedagojik yaklaşımla iz bırakmıştır. Kuruluşunun 80. yılında emeği geçenlere rahmet ve minnetle…" paylaşımıyla emeği geçenleri rahmet ve minnetle anmıştı.

Köy Enstitülerine dair Bakana bir eleştiri Eğitim Bir Sen ve Memur Sen Başkanı Ali Yalçından gelmişti.

Genel Başkan Ali Yalçın Necip Fazıl Kısakürekin Köy Enstitülerine dair sözünü paylaraşarak Köy Enstütülerine methiyler dizmek ve aşırı minnet duymak gib bir ezikliğimiz olmadı ve olmayacak diyerek paylaşım yaptı .

Ali Yalçının  O Tweeti.

Üstad Necip Fazıl’ın “Anadolu çocuğunun ruh mezbahasıdır” diye nitelediği, amacın; ‘komünist anlayışın kurulması için girişilen bir hareket’ olduğunu kaydettiği ‘Köy Enstitüleri’ni göklere çıkarmak, methiyeler dizmek ve aşırı minnet duymak gibi bir ezikliğimiz olmadı/olmayacak.

Bu paylaşım bir nevi başta Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk olmak üzere  Köy Enstitülerine dair minnet duyanları, kendi gözlerinde bir eziklik olarak gördüklerine dair  bir beyan olmuştu.

Bu konuda bu gelişmeler olurken Bakan Ziya SELÇUKa en yakın isimlerden olan Basın Müşaviri Ubeydullah YENERde  ALİ YALÇINIın twietirien cevap olarak "Köy Enstitüleri içimize sokulmuş hançerlerden sadece birisidir." yazan bir kullanıcının paylaşmını begendi.

MEB Basın Müşaviri bu begeni ile adeta  Köy Enstitüleri konusunda Bakan Ziya SELÇUK ile aynı düşüncede olmadığını açıkça ifade etmiştir.

İşte o paylaşımlar..

mebpersonel

Yorumlar (1)
Eğitim neferi 6 ay önce
Sayın site yetkilisi. Milletle dalga mı geçiyorsunuz. Herkes aynı fikirde olmak zorunda mı. Ne demek* aynı fikirde olmadığını beyan etti* . Allah aşkına kendinize gelin .
banner51
17°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 22 Ekim 2020
İmsak 05:52
Güneş 07:16
Öğle 12:54
İkindi 15:51
Akşam 18:21
Yatsı 19:40