MEB'den Fen Liseleri ve Proje Okullarına İzleme Sistemi

MEB Ortaöğrtim Genel Müdürlüğü Ülke genelinde proje okullarını izleme sistemini devreye soktu.

MEB 16.11.2021, 22:52 16.11.2021, 23:03
MEB'den Fen Liseleri ve Proje Okullarına İzleme Sistemi

Ajanskamu-Özel Haber

MEB Ortaöğrtim Genel Müdürlüğü Ülke genelinde proje okullarını izleme sistemini devreye soktu.

Ülke genelinde sayıları bine yaklana proje okullarında eğitimin niteliğini arttırmak amacıyla Proje İzleme sistemi kuruldu. 

MEB Ortaöğretim Genel Müdürü Halil İbrahim TOPÇU sistemi ve eğitimin niteliğini arttıracak çalışmalar hakkında bine yakın oul müdürüyle Zoom üzerinden toplantı gerçekleştirdi. 

İşte MEBden gönderilen o resmi yazı:

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (3)
vatandaş 2 hafta önce
Proje okul, DYK, Kulüp hepsi fiyasko. Her biri öğrenci ve öğretmene ek yük yüklüyor. Çok önemliyse ayrı ders saati koyun. Zaten müfredat ve programlar uygun olsa kursa da ihtiyaç olmazdı. 8 saat ders, onun üstüne proje, DYK, kulüp... Cambaza bak. O sıra kadrolaş, resim çekil. Sistem sos vermeye başladı dikkat...
Kürşad 2 hafta önce
Proje okul uygulaması kalkmalı. Oyun oynanmak isteniyorsa bu okullar için ayrı müfredat geliştirilmeli. Okulların fiziksel yapısı ve donanımı geliştirilerek uygulamaya önem verilmeli. Okullar sınırlı sayıda kalmalı. Okul çeşitliliği ise eskiden olduğu gibi Düz, Anadolu, günümüzde işlevi kalmasa da en sevilen öğrenci profiline sahip Anadolu Öğretmen... gibi formlar devam etmeli. Öğretmen atamaları da eskisi gibi olmalı. Kadrololajma ve mobinge sebep olan uygulama yerine eski sistem gelmeli. Rotasyon yerine teşvik unsuru öne çıkmalı. Yoksa 1000.000 lojman gerekir.
Maarif 2 hafta önce
Proje okul demek torpil demek adam kayırma canım demek liyakatsizlik demek sendikacılık demek anlayacağınız iki başlılık demek ben diyorum ki hak eden girsin aç sınav kim hak ederse o girsin seçimden sonra mutlaka değişecek bu sistem yoksa öğretmenler arasında haksızlık oluyor
Günün Anketi Tümü
Asgari Ücrete Zam Ne Kadar Yapılmalı?
Asgari Ücrete Zam Ne Kadar Yapılmalı?
Namaz Vakti 30 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı