MEB'den son dakika kararı! Resmen duyuruldu,

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) harekete geçti. Flaş karar resmen duyuruldu. Tüm öğrencileri ilgilendiriyor. Bilgisayar, telefon ve tabletler üzerinden kullanılabilecek

MEB 10.09.2021, 00:23
MEB'den son dakika kararı! Resmen duyuruldu,

Milli Eğitim Bakanlığı milyonlarca öğrenci için harekete geçti. Yeni uygulama resmen duyuruldu. Milli Eğitim Bakanlığınca, çocukların bireysel  ihtiyaçlarını temele alan, özelliklerine uygun, yeteneklerini geliştirici ve  öğrencinin aktif şekilde sınıf içi çalışmalara katılmasını sağlamak amacıyla  "Sınıf Rehberlik Etkinlikleri Seti" oluşturuldu. 
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, 2020de tüm sınıf seviyelerinde  hazırlanan Sınıf Rehberlik Programında yer alan her bir kazanım için örnek  etkinlikler geliştirildi.
 
Kapsayıcı bir yaklaşımla hazırlanan "Sınıf Rehberlik Etkinlikleri  Seti"nde gelişimsel, yeterlik temelli, problem odaklı ve kültürel farklılıkları  dikkate alan etkinlikler yer alıyor.
 
Sınıf Rehberlik Programında bulunan kazanımlarla doğru orantılı  olarak birbirini tamamlayıcı ve bütüncül, çocukların bireysel ihtiyaçlarını  temele alan, özelliklerine uygun, yeteneklerini geliştirici şekilde hazırlanan  set, öğrencinin aktif şekilde sınıf içi çalışmalara katılmasına imkan veriyor.
 

Setin, Dijital Sınıf Rehberlik Etkinlikleri Platformu da oluşturuldu
 
Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim seviyesinde toplam 936  sınıf rehberlik etkinliğinden oluşan setin, değişen ihtiyaçlar doğrultusunda  dijital olarak kullanılabilmesi ve öğretmenlerin kullanacakları materyal  çeşitliliğini artırabilmek amacıyla, Dijital Sınıf Rehberlik Etkinlikleri  Platformu (DİSREP) oluşturuldu.
 
Öğrenciler, bu platform aracılığıyla uygulama sürecinde, bilgisayar,  telefon ve tablet gibi iletişim araçlarıyla da sınıf rehberlik etkinliklerine  katılabilecek.
 
Sınıf Rehberlik Etkinlikleri Setine,  "http://orgm.meb.gov.tr/www/milli-egitim-bakanligi-tum-sinif-seviyelerinde-sinif-rehberlik-etkinlikleri-hazirladi/icerik/1771"  web adresinden ulaşılabilir.
DİSREP, "https://orgm.meb.gov.tr/disrep/index.html" adresi üzerinden  de tüm paydaşlarca kullanılabilecek.

Yorumlar (0)
26°
açık
Günün Anketi Tümü
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
Namaz Vakti 21 Eylül 2021
İmsak 05:17
Güneş 06:42
Öğle 13:03
İkindi 16:29
Akşam 19:13
Yatsı 20:33