MEB'den Tüm Öğrencilere Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yeni bir karara imza attıklarını duyurdu. İlk kez hayata geçirilecek olan bu karar ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini yakından ilgilendiriyor. MEB’den yaz okul kararı geldi. Peki, MEB yaz okulu ne zaman başlayacak?

MEB 16.05.2022, 23:20
MEB'den Tüm Öğrencilere Yaz Okulu Kararı

MEB Mahmut Özer Son Dakika: İlkokul, Ortaokul, Lise Öğrencileri Dikkat! Yaz Okulu Başlıyor! Bakan Özer İlk Kez Diyerek Duyurdu!
Pandeminin hayatımıza girişiyle okullarda yüz yüze eğitime son verildi. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri uzaktan eğitime “merhaba” dedi. Bu süreç yaklaşık 2 yıl boyunca devam etti. Bir varmış bir yokmuş gibi ilerleyen uzaktan eğitim süreci 6 Eylül 2021 Pazartesi günü sona erdi. 18 milyon öğrenci hasret duydukları sıralarına yeniden oturdu. 2021-2022 eğitim öğretim yılı tam gaz devam ederken MEB’den flaş bir karar geldi. Bakanlık yaz okulu kararı aldı. Öğrenciler ve veliler şaştı kaldı. Neler oluyor? Detaylar haber portalımızda yer alıyor.

6 Eylül 2021 Pazartesi günü okullarda 1. Dönem resmen başladı. Pandemi gölgesinde 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12. sınıf öğrencileri eğitim gördü. Vaka sayılarının artışta olduğu bu süreçte veliler çok tedirgin oldu. Okulların kapanıp kapanmayacağı sorusu hep gündemde yerini aldı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer de her fırsatta eğitimin yüz yüze devam edeceğini dile getirdi. Öyle de oldu. Şimdi de Bakan Özer yaz okulu kararını duyurdu. Milyonlarca öğrenci şaştı kaldı. Peki, MEB yaz okulu ne zaman başlayacak?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bu yaz itibarıyla bilim ve sanat merkezlerinde 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12. sınıf öğrencileri için Yaz Okulu açılacağını duyurdu. Özer, "İlk kez bu yaz itibariyle BİLSEMlerde, sadece BİLSEMlere seçilmiş öğrencilere değil, tüm öğrencilerimize yaz okulu açacağız" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 26 Haziran 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı