Milli Eğitim Bakanından Açıklama

Millli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk TRT EBA üzerinden 29 Ekim açıklaması yaptı!

MEB 29.10.2020, 13:42
Milli Eğitim Bakanından Açıklama

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla uzaktan eğitimin gerçekleştirildiği TRT EBA üzerinden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamada bulundu. MEB Bakanı Selçuk yaptığı açıklamada, "Cumhuriyet, insan merkezli bir yönetim şeklidir. Gücünü insandan, insanlardan, yani bizlerden alır." dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla açıklama yaptı.

BAKAN SELÇUK EBA ÜZERİNDEN AÇIKLAMA YAPTI

Uzaktan eğitim kanalı olan TRT EBA üzerinden açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk "Cumhuriyet hepimizin  ortak değeri. Peki sizce Cumhuriyet ne demektir? Halkın, kendini yönetim şekli  diye anlatmışlardır derslerde size. " dedi.

ÖĞRENCİLERE 29 EKİM MESAJI

Öte yandan Bakan Selçuk açıklamasında, "Sadece kendi varlığın için değil, başkalarının var olması için de  emek vermektir. Kendi hakkını savunduğun kadar sınıf arkadaşının hakkına da sahip  çıkmaktır. Hakkına sahip çıktığın kadar sorumluluklarını da yerine getirmektir." ifadelerini kullandı.

Bakan Selçukun açıklamalarının devamı şöyle:

Cumhuriyetin hayatlarımıza kattığı değeri, bugün bir kez daha  düşünmemiz gerekli. 97 yıl önce bugün her cephede verilen mücadele sonucu müthiş  bir emekle kurulan Cumhuriyet, bugün atalarımızdan bize en kıymetli emanettir.  Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve yediden yetmiş yediye Cumhuriyeti  bize emanet eden herkese teşekkür ediyorum.

Kaynak: Ajans Kamu
Yorumlar (0)
banner51
12°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
24 Kasımda 60 Bin Öğretmen Ataması Gelmeli mi?
24 Kasımda 60 Bin Öğretmen Ataması Gelmeli mi?
Namaz Vakti 24 Kasım 2020
İmsak 06:25
Güneş 07:55
Öğle 12:56
İkindi 15:24
Akşam 17:46
Yatsı 19:11